Najdi forum

Spoštovani,

zaradi kroničnih bolečin cca 20 let, ki se z leti stopnjujejo, težave pa že pri počitku, v obeh kolenskih sklepih, sem naredila MRI obeh kolen. Imam 51 let in sem rekreativna športnica, plavalka, hribi, kolo, pilates. Zadnja dva meseca skoraj nisem vadila, tako da je MRI potekala v fazi le manjše bolečine. Sicer pa me bolita obe koleni med hojo navzgor in navzdol, med počepi – že leta ne morem narediti globokega, med plavanjem prsno, včasih med kolesarjenjem in občasno tudi med počitkom. Boli spredaj, pod pogačico in na obeh straneh ob pogačici, v samem kolenu v višini pogačice, pri EMS pa tudi nad pogačico. Ob hujših naporih tudi odzadaj za kolenom, kjer mi takrat mehko tkivo oteče. Kot rečeno, pred preiskavo sem že kaka 2 meseca počivala zaradi bolečin.
Prosim vas za prevod rezultatov, oceno, kako hudo je in nasvet, kaj naprej, vse s ciljem čimprejšnje polne rekreacije.

Desno koleno
Normalno debel hrustanec patelofemoralno, izrazit edem na lateralni faseti s številnini fisurami, najglobja sega do polovice debeline hrustanca. Odprt blister je v hrustancu medialne fasete. Izliv in mala Bakerjeva cista. MM in LM strukturne spremembe. Nekoliko razlistana ACL, lahko po kakšni poškodbi, ostale vezi bp. Mnenje: hondopatija patele in začetne degenerativne spremembe v hrustancu lateralnega kondila tibije.

Levo koleno
Začetna tendinoza QT, patelarni ligament ok. Izliv in mala Bakerjeva sinovijalna cista. Nekoliko tanjši hrustanec na medialni faseti patele, neravne površine. Na lateralni faseti edematozen, na troheji medijalno neravne površine. MM in Lm strukturne spremembe, vezi bp. Sklepni hrustanec tibiofemoralno je normalno debel, neravne površine na lateralnem platoju ter edematozen na medialnem kondilu femorja posteromedialno.
Mnenje: hondopatija patelofemoralno ter začetne spremembe v hrustancu medijalnega kondila femorja in lateralnega kondila tibije.

Po dogovoru z ortopedom sem si poiskala osebnega trenerja z izkušnjami pri rehabilitaciji kolen v fitnesu, zdaj opravljam vaje kakih 14 dni, vendar mi določene vaje tudi pri najmanjših obrementivah povzročajo bolečino. Naj vztrajam ali pustim?

Hvala za vaš odgovor.

Spoštovani,

priporočam opustitev vaj, ki Vam povzročajo bolečino.

Sicer pa priporočam:
1. prejetje injekcij plazme bogate s trombociti v obe koleni
2. prejetje injekcij hialuronske kisline v obe koleni
3. usmerjeno okrepitev štiriglavih stegenskih mišic z vajami v iztegnjenem položaju kolena in z ekscentričnimi vajami
4. do izboljšanja opustiti tek, skoke, hojo navzdol, dvigovanje in prenašanje bremen.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close