Najdi forum

Poškodba kolenskih vezi

Pozdravljeni v nedeljo 17.9 pri nogometu sem si poškodoval kolenske vezi desne noge rešilci so me odpeljali na urengco kjer sem naredil slikanje kolena potem še pregled pri zdravniku. Ugotovljeno je da imam natrgan notranji ligament oz. medijalni koloteralni ligament druge poškodbe če so sploh niso ugotovili zaradi prevelikih bolečin kolena. V ponedeljek 25.9 sem naročen pri travmatologu. Dali so mi gips na nogo in bergle. Zanima me potek rehabilitacije? Ali me bo travmatolog dal še za magnetno resonanco? Ali bi bilo dobro da bi odšel na kakšne toplice v sklopu rehabilitacije ?
Slika izvidov https://ibb.co/h5x0ik
Hvala

Spoštovani,

najprej je potrebno natačno ugotoviti, kaj vse v kolenu ste si poškodovali! Zato sta nepogrešljiva natančen klinični pregled in slikanje kolena z magnetno resonanco.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
Pri pregledu travmatologa in v pogovoru jer bilo predlagano da bi naredil artroskopijo kolena kajti sam travmatolog je rekel da po skoraj treh tednih ni nobenega poboljšanja stanja mojega desnega kolena v torek sem bil na artroskopiji ob obisku zdravnika je rekel da bom moral narediti še eno operacijo sprednje križne vezi. Na magnetni resonanci nisem ker je travmatolog takega misljenja da je to samo zguba časa prilagam vam izvide in diganozo po artroskopiji rad bi če ima kdo čas od vas da mi razloži diganozo pa izvid po artroskopiji
Slika https://postimg.org/image/1afco6ybu3/

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

v izvidu so navedli delno raztrganino sprednje križne vezi, katere del so odstranili.

Priporočam, da najprej koleno popolnoma razgibate, po preteku 3 mesecev od poškodbe, pa opravite meritev delovanja preostanka sprednje križne vezi z artrometrom GNRB (izvaja sodelavka doc. dr. Renata Vauhnik, dipl. fth. [email protected] ali 041 753 913) in da nato pridete na pregled z rezultati meritev.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close