Najdi forum

MR PREISKAVA GLEŽNJA

Nekje v začetku aprila sem si na treningu poškodoval gleženj (treniram nogomet). Do poškodbe je prišlo ko sem želel blokirati udarec, vendar gležnja nisem zategnil in mi ga je obrnilo navznoter.

ZDRAVSTVENA AMNEZA: Na pregled prihaja zaradi poškodbe levega gležnja. Do tega je prišlo v začetku aprila letos. Šlo je za forsirano inverzijo, bolečina pa je prisotna višje.

ST PR: Palpatorno občutljive maleolarne vilice in tudi test za njih je pozitiven. LFTA je v redu. Otekline praktično nima in gibljivost je popolna.

UZ: Sprednji spodnji tibiofibularni ligament je zadebeljen. Prisotne so tudi brazgotinske spremembe LFTA (lahko tudi starejše).

To je bilo 25. 5. 2017. Po tem pregledu sem dobil tudi teparije (laser in ultrazvok), vendar od tega ni bilo veliko koristi. Nato sem dobil še napotnico za MR gležnja in ortopeda.

MR PREISKAVA GLEŽNJA levo:

Izvid:

Napotna diagnoza: kronične težave, najvrjetneje zaradi poškodbe maleolarni vilic, eventuelno intraartikularna patologija

Izvid:

Stanje po rupturi anteriornega talofibulanerga ligamenta in vsaj parcialni rupturi laklaneofibularnega.
Ostale prikazne strukture izgledajo v mejah normale

Že približno en teden tečem, vendar ob tem ne čutim bolečin (si bandairam gleženj). Še vedno pa čutim bolečino ko gleženj zavrnem navznoter.

Zanima me mnenje, za kakšno poškodbo točno gre oz. kakšni so nadaljni postopki. Zanima me tudi mnenje glede dr. Mateja Drobniča, kajti naročil sem se na ortopedski pregled pri njemu.

Hvala za informacije.

Spoštovani,

v izvidu MR navajajo stanje po polni raztrganini sprednje vezi med mečnico in skočnico ter po delni poškodbe vezi med mečnico in petnico. Poškodbi nastaneta pri hujših zvinih gležnja.

Priporočam hkratni klinični pregled gležnja in pregled posnetkov magnetne resonance. Dr. Drobnič je odličen zdravnik.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close