Najdi forum

MRI levega kolena-razlaga izvida

Pozdravljeni,

prosim za razlago izvida: MRI levega kolena v treh ravninah v običajnih sekvencah

Izvid: Minimalni edem med iliotibialnim traktusom in lateralnim femoralnim kondilom-lahko blag sindrom iliotibialnega traktusa, sicer so vse prikazane strukture levega kolenskega sklepa v mejah normalnega.

Pred kratkim sem naredila tudi rentgensko slikanje kolena.

Napotna diagnoza: gonalgia sin.
RTG kolen v AP in v stranski projekciji: Ni izliva suprapatelarno. Tibiofemoralna sklepna špranja je primerna obojestransko. Strukturno je prikazani skelet normalen.

Naj povem, da se bolečine v kolenu vlečejo že dalj časa. Avgusta 2016 sem padla s kolesom, kjer sem padla naravnost na koleno, praske povsod drugod niti niso omembe vredne. Takrat je bilo koleno razbito, gibanje oteženo. Kljub temu neke pekoče bolečine znotraj kolena nisem čutila. Kakšen mesec kasneje so se pa te pojavile. Najprej pri hoji v hribe, kasneje med kolesarjenjem, sedaj pa me koleno ovira že pri normalni hoji – po stopnicah in nasploh. Poskusila sem tudi že z vajami za krepitev mišič okrog kolena, TENS-om, hlajenjem, mirovanje, Nič ne pomaga. Včasih čutim bolečino še medtem ko ležim in ne počnem prav nič.

Kaj mi svetujete v mojem primeru? Glede na to, da sem poskusila že prav vse, mi počasi zmanjkuje idej. Naj povem še to, da sem športnica in si življenja brez športa sploh ne predstavljam.

Že vnaprej hvala za odgovore!

Lep pozdrav,

Nika

Spoštovani,

v izvidu navajajo blago oteklino med zunanjim končnim delom leve stegnenice in med zadebelitvijo mišične ovojnice v tem predelu (traktus iliotibialis).

Priporočam, da se s posnetki magnetne resonance oglasite v moji ambulanti. Brez kliničnega pregleda in pregleda posnetkov magnetne resonance namreč ne morem natančno ugotoviti, kaj v kolenu je narobe, zato tudi ne morem svetovati zdravljenja. Glede na način poškodbe (padec) razmišljam predvsem v smer morebitne poškodbe sklepnega hrustanca, ki na posnetkih magnetne resonance pogosto niso očitne.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close