Najdi forum

Spoštovani.

Stara sem 21 let in dobre 3 tedne nazaj sem na levi nogi na vrhu golenice (15 cm navzdol od kolena) videla in zatipala trdo izbočeno podkožno bulo, ki je bila najprej velika 1 cm, sedaj pa približno 2 cm. Ko sem želela videti, če jo lahko premikam sem dobila občutek, kot da je pritrjena na kost. Bula boli, če pritisnem na njo, drugače ne (izjema je danes, ko me je 2x kljuvalo v njej.
Problem nastane, ker to ni edina bula. Po otipu prve, sem pod slednjo malo bolj na desni strani golenici zatipala novo bulo, ki me ne boli, velika je približno 1 cm.
V zadnjih 2 dneh pa se je situacija poslabšala, ker se mi je nova boleča bula velikosti 1.5 cm pojavila na kolenu. Ko se je dotaknem vidim, da je koža vroča, bula boli tudi brez dotika.
Pod njo in prvo bulo pa sem danes zasledila novo manjšo bulico, ki me ne boli, je pa izbočena tako, kot vse ostale.
Kaj bi to lahko bilo? Noge si nisem huje poškodovala, niti udarila se nisem nikamor tako, da buška ne more biti. Pik žuželk sem tudi izključila, ker takšne reakcije močno dvomim, da se dobi, znanih alergij nimam. Sem pogledala, če je kje na buli kakšna pikica (v primeru, da bi bila zamašena lojnica ali kaj podobnega) in zasledila nisem ničesar.
Mogoče slutite kaj bi to lahko bilo, na kaj Vas to najbolj spominja? Pri osebnemu zdravniku sem že bila, ko sem imela prvo bulo. Ni vedel kaj bi lahko bilo. Mi je potipal in rekel, da je verjetno od udarca. Kar pa ne more biti glede na to, da se nisem udarila in da se mi je bula povečala za skoraj 1 cm.

Hvala za odgovor.

Spoštovani,

za začetek priporočam rentgensko slikanje obolele goleni in nato pregled s posnetki v naši ambulanti (golen bomo pregledali tudi z ultrazvokom). Le iz napisanega ne morem zaključiti, kaj bi lahko bilo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Uz imam samoplačniško v ponedeljek (če ne bo nič oprijemljivega pokazal bom šla po napotnico za magnetno resonanco), vendar me daje panika. Imate mogoče v mislih, kaj bi lahko bilo oz. na kaj Vas to spominja?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

menim, da so v ozadju bul najverjetneje povečane limfne žleze (limfni nodusi). Vzroki za povečanje so lahko nekatere virusne bolezni, lokalna ali splošna vnetja in nekatere krvne bolezni.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Danes sem imela UZ v delu izvida mi piše: Zatrdlina je slabo omejena. Ehogenejše področje podkožnega maščevja, veliko 10 x 14 mm in debelo do 4 mm. V njem so drobna hipoehogena področja.

Spremembe so enake pri 2 zatrdlini, 3 zatrdline UZ ni zaznal (ne vem kako je to možno, ker jaz jo s prstom takoj začutim) za pregled kolena kjer se mi je pojavila 4 bula ji nisem omenila, ker sem imela pregled za golenico in nisem vedela, če mi lahko koleno tudi pregleda.

Skratka za bule mi je zdravnica rekla, da ne ve od česa so ampak, da se ji zdi, da so mogoče od udarca in da kolikor ona vidi, ni nič nevarnega. Temu oporekam, ker sem prepričana, da se nisem nikamor udarila in če bi to bila navadna buška ne bi delala panike, ker vem, da buške niso nevarne in so zgolj posledica udarca oz. poškodbe.

Torej kaj bi še lahko bil vzrok za takšno zgostitev maščevja?

Hvala Vam za odgovor.

Spoštovani,

priporočam operativno odstranitev ene izmed bul in nato njeno patohistološko analizo. To je najboljši način, da se ugotovi, za kaj pravzaprav gre.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!
Tudi sama imam po obeh golenih nekakšne bulice, ki pa nič ne bolijo, tudi koža ni pordela. Nekatere se zgolj zatipajo, večje pa so videti tudi s prostim očesom. Draga Sara ste vi prišli do zaključka kaj so bile te bulice? So izginile?
Lep pozdrav

Pozdravljeni,

pri meni pa je problem sledeč. Že nekaj let sem na desni nogi samo na dotik oz ko sem res pritisnila na določeno točko na nogi začutila bolečino nisem imela nobene zatrdline . Sedaj v nosečnosti pa me je notri v nogi začelo kljuvati in tudi samo zjutraj opažam da je na tem predelu ko iztegnem nogo zatrdlina oz bulica,ki itak boli. Šla sem na uz mehkih tkiv, kjer me je na to zdravnik poslal naprej na OI na citološko punkcijo,ker itak slikanje ne pride v poštev sedaj ko sem noseča. Punkcija ni bila opravljena zaradi hude bolečine. Izvid je bil sledeč:
Gospa prihaja na poskus Uz vodene tankoigelne biopsije tumorske formacije premera 14x8x7mm,ki izrašča iz desne mečnice. Lezija je dobro prekrvavljena,na pritisk občutljiva. Poskus punkcije je izredno boleč,ga prekinem,materiala ne dobim. Svetujem opraviti Rtg desne goleni in najverjetneje tudi Mri preiskavo za oceno lezije-osteohondrom?
Spec radiologije ki je skušal opraviti preiskavo logično na oko ni mogel oceniti ali je tumor nevaren ali ne je pa samo rekel da glede na to da imam to že toliko časa verjetno ne gre za nič nevarnega (omenil je exsostozo),bo pa tumor treba odstranit je rekel. Rekel je naj preiskave opravim po nosečnosti. Ker imam še par dni do poroda in ker tudi takoj ne bom mogla na preiskave imam tisoč scenarijev v glavi da gre za nevarno stvar sploh ker piše da je zadeva dobro prekrvavljena. Ponavadi take zadeve ki so dobro prekrvavljene so ponavadi tudi maligne in se resno bojim da niso v ozadju že kakšne metastaze. Upam,da se motim ampk vseeno iz vaših izkušenj lahko zadeva predstavlja nevarno tvorbo.

Pozdravljeni,

vsi dobro prekrvljeni tumorji nikakor niso maligni. Verjamem, da ste zaskrbljena, je pa res, da je verjetnost, da gre za maligen tumor, sploh glede na obstoj bolj ali manj enake izbokline že nekaj let, majhna.

Priporočam, da po porodu čimprej opravite priporočena slikanja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

hvala za vaš odgovor. Sem malo bolj pomirjena glede na vaš odgovor. Bom pa slikanje opravila takoj ko pridem malo k sebi od poroda. Predvidevam pa da zadeva,ki jo imam že toliko let res ne bi smela predstavljati neke nevarne zadeve vem pa da jo bo treba odstranit,ker je čedalje bolj moteča.

Lp

Prosim. Velja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

sedaj po porodu sem opravila rtg slikanje desne goleni.

Izvid:
Na stranskem posnetku je 13cm od sklepne špranje navzdol le rahlo zadebeljen periost sprednjega roba fibule,debeline 2.6mm,dolžina cca 14mm-nekarakteristično,ni pa prepričljivo za osteohondrom. Prepričljive destrukcije kortikalisa ni videti. Ostali deli skeletne strukture so videti primerne.

Predvidevam,da bo potrebno opraviti še MR slikanje pa vendar lahko kaj iz rtg izvida se da ugotovit za kaj gre.
Prosila bi vas še za nasvet kje se lahko opravi MR slikanje samoplačniško ker prek zdravstva bo treba spet čakati mene pa vse skupaj že pošteno skrbi.

Hvala za vaš prijazen odgovor.

Pozdravljeni,

rentgensko slikanje ni razjasnilo stanja. Priporočam opraviti primerjalno slikanje OBEH goleni z magnetno resonanco. Menim, da samoplačniško slikanje ni potrebno, saj lahko slikanje opravite v 1 do 3 tednih tudi na napotnico (Ambulanta za MR in RTG, Lavričeva 1, Maribor, Digitalna slikovna diagnostika Ptuj, Medilab Ljubljana, SB Izola…).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close