Najdi forum

gleženj – UZ izvid

Spoštovani,

zaradi težav z gležnji (bolečina na zunanji strani) sem opravila UZ pregled, ki je pokazal naslednje: Peronealne tetive so videti blago zadebeljene in blago hipoehogene strukture. Ob tetivi je tanka plast tekočine – UZ videz tendinitisa.

Prosim za kratko razlago izvida, predvsem pa me zanima, kako zadevo čimprej sanirati. Koliko časa je potreben počitek, s čim si lahko pri tem pomagam?

Naj še povem, da so se težave pojavile postopoma in ne nenadno, gležnjev tudi nisem imela nikoli poškodovanih.

Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

priporočam tritedensko izogibanje velikim in sunkovitim obremenitvam obolelega gležnja (dolgotrajna hoja, hoja po neravnem tek, skoki, dvigovanja ali prenašanja bremen). V tem času priporočam tudi: v mirovanju višji položaj obolele okončine od prsnega koša, hlajenje otečenega področja z ledom ali v hladni vodi po 20 minut z urnimi presledki ter dvo-tedensko jemanje nesteroidnega protivnetnega zdravila v največji dovoljeni dnevni dozi (tega Vam lahko predpiše izbrani osebni zdravnik).

Če bolečine po svetovanem ne bodo prenehale ali se bodo ponovno pojavile, priporočam, da pridete na pregled (opravil bi klinični in ultrazvočni pregled), nato pa se bi pogovorila o možnostih nadaljnjega zdravljenja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!

Po skoraj mesec in pol trajajočem počitku težave ostajajo in bolečina ni nič kaj dosti manjša. Zdranica mi je predpisala zdravilo Movalis, vendar po 10 dnevnem jemanju ni bilo opaziti nobene razlike. Naj povem še, da je bolečina prisotna simetrično v obeh gležnjih, in sicer na zunanji strani, okrog kosti (predvsem na spodnji strani kosti in nad njo in višje naprej po kiti), občasno se bolečina širi tudi v peto in notranjo stran gležnja.
Zanima me vaše mnenje, kaj bi bil lahko vzorok tovrstnih težav oz. bolečine in kaj mi svetujete?

Hvala vnaprej za vaš odgovor.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

priporočam bodisi že zgoraj svetovani kombiniran klinični in ultrazvočni pregled bodisi najprej opraviti slikanje gležnja z magnetno resonanco in nato pregled s posnetki. Najprej je namreč potrebno ugotoviti, kaj je vzrok za bolečine, čemur lahko nato sledi uspešno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close