Najdi forum

Sklepna bolečina, roka

Imam precej močne bolečine v zapestju desne roke. Opravila sem RTG desnega zapestja in izvid je naslednji: Nakazano ožja sklepna špranja radiokarpalnega sklepa v radialnem delu z blago subhondralno sklerozo – začetna radiokarpalna artroza. V ostalem je prikazan skelet desnega zapestja strukturno in morfološko videti v mejah normalnega. Obiskala sem osebnega zdravnika in mi je dejal da je najbolje da grem na operacijo k plastičnemu kirurgu, vendar da ljudje pravijo da jim tudi po navedeni operaciji ni nič bolje. Glede na to vas prosim, da bi mi svetovali; kaj je v mojem primeru najbolje storiti. Najlepše se vam zahvaljujem za vaš odgovor in vas prisrčno pozdravljam!

Spoštovani,

priporočam, da opravite še lsikanje zapestja z magnento resonanco in da pridete nato na pregled s posnetki le-te in s posnekti že opravljenega rentgenskega slikanja. Magnetna resonanca namreč poleg kosti prikaže tudi mehka tkiva ((sklepni) hrustanec, vezi…), na osnovi česar se je nato lažje odločiti o optimalnem zdravljenju. Poleg operacije, ki vam jo je omenil vaš zdavnik, je lahko pri takšnih stanjih učinkovito tudi fizioterapevtsko zdravljenje in zdravljenje z različnimi vrstami injekcij (plazma bogata s trombociti, hialuronska kislina, matične celice…).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close