Najdi forum

Pozdravljeni,
pred letom in pol (februarja 2016) sem si na smucanju poškodovala koleno. Strgana sprednja križna vez, poskodovan meniskus in hrustanec. Operacija je bila obljubljena jeseni 2016, vendar je še nisem dočakala. V vsem tem času sem se posvetovala v zvezi z operacijo in tudi z ljudmi, ki so šli skozi to. Odzivi so bili različni. Eni za, drugi proti. Mi lahko prosim vi svetujete glede odločitve rekonstrukcija križne vezi da ali ne? Sicer nimam problemov, tudi koleno me ne boli, res da ne športam kaj dosti, ker mi je ostal strah, da bi bilo karkoli s kolenom. Smučanju sem se odpovedla tudi v primeru operacije. Naj še dodam da imam izredno nizek prag bolečine in me je resnično strah iti skozi to. Že v naprej hvala za odgovor.

Spoštovani,

priporočam, da opravite meritev stabilnosti kolen z artrometrom GNRB (izvaja sodelavka doc. dr. Renata Vauhnik, dipl. fth. – [email protected]). S priporočeno meritvijo namreč objektivno izmerimo, koliko vaše vezi še delujejo. Nato priporočam, da pridete na pregled in da s seboj prinesete tudi posnetke, predvidevam, da že opravljenega slikanja kolena z magnento resonanco in rezultate izvedenih meritev. Le s pregledom bom lahko ocenil, kakšne težave vam povzročajo poškodovane strukture in vam rasložil, kaj lahko v prihodnosti pričakujete z ali brez operacije.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close