Najdi forum

Bolečina v križu

Pozdravljeni,

že dalj časa imam težave z križem in nedolgo nazaj sem imel močne bolečine (cca. 3 mesece) v levi nogi IŠIAS. Sedaj je malo boljše vendar sem končno bil tudi na MR in dobil izvid, iz katerega ne razumem kaj dosti oz. skoraj nič. Prosil bi vas, če mi to lahko kdo prevede oz. razloži, kaj vse je narobe. Za vašo pomoč se vam v naprej zahvaljujem 🙂

Prepis izvida:

MR LUMBALNE HRBTENICE

Preiskava pokaže izravnano lumbalno lordozo. Prisotne so degenerativne spremembe v smislu spondlioze na vseh segmentih lumbalne hrbetnice.
Spondiloartroza kot honroza od L3 navzdol ter začetna iv. osteohondroza na višini L/S prehoda.
Med L3 in L4 sta mala sklepa degenerativno spremenjena.
Spinalni kanal je primerno širok, nevroforamna sta prosta.
Med L4-L5 sta mala skelpa sta začetno degenerativno spremenjena. Prisotna je manjša centralna protruzija degenerativno spremenjenega diska, ki centralno komprimira duralno vrečo.
Spinalni kanal je zožen, prizadetosti nevroforamnov ni videti.
Med L5-S1 sta mala sklepa degenerativno spremenjena.
Prisotna protruzija disja centralno ter z leve komprimira duralno vrečo.
Diskalne mase segajo v področje levega recezusa.
Najverjetneje gre za strganje anulusa.

Spoštovani,

v izvidu navajajo obrabne spremembe malih sklepov in medvretenčnih ploščic spodnjih delov ledvene hrbtenice. Pri medvretenčni ploščici med 5. ledvenim in 1. križničnim vretencem je, kot kaže, želatinozno jedro prodrlo skozi vezivni obroč in pritisnilo na živčno korenino. Lahko da bo potrebno operativno zdravljenje.

Priporočam pregled pri ortopedu, ki se usmerjeno ukvarja z obolenji hrbtenice. Pri nas je to dr. Gregor Rečnik, dr. med., spec. ortoped.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

Hvala vam za pomoč in informacije. Malo sem se prestrašil, vendar bom šel k ortopedu, da bom vedel točno, kako in kaj. 🙁

Lep pozdrav, boboster

aja še eno dodatno vprašanje oz. mnenje bi prosil. Glede na to, da se rekreativno rad ukvarjam z športem (kolsearjenje tek, pohodništvo in plavanje) me zanima, če lahko to normalno opravljam ali ne?

lp, boboster

Spoštovani,

do pregleda pri ortopedu priporočam le hojo po ravnem in plavanje. Izogibajte se vsem sunkovitim in velikim obremenitvam (hoja navzdol, tek, skoki, zasuki, predkloni, dvigovanje in prenašanje bremen).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close