Najdi forum

Odstranitev meniskusa

Pred letom in pol sem imel operacijo krizne vezi. Takrat so mi tudi zasili poskodovan meniskus. Zadnje pol leta so se mi zacele pojavljati bolecini v kolenu. Bil sem pri svojem ortopedu in opravil MR in predlaga odstranitev meniskusa. Vezi so cvrste. Star sem 19 let in treniram kosarko. Zanima me kaj to pomeni zame kot sportniku? Kaksne so lahko posledice? Se da normalno funkcionirati brez meniskusa? Malo me je strah. Kako poteka operacija (artroskopija), kako dolgo traja, po kolikem casu lahko potem zacnem spet trenirat? Hvala za vas odgovor

Spoštovani,

glede na Vašo mladost in na športno panogo, s katero se ukvarjate, priporočam meniskus ohraniti za vsako ceno. Če bi Vam odstranili pomemben del meniskusa, se bi povečale sile na sklepni hrustanec, kar bi s časom privedlo do poškodb/okvar le-tega in do zgodnejše obrabe kolena.

Priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco (MR) in da pridete na pregled s posnetki MR.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close