Najdi forum

IZVID RTG DESNEGA KOLENA

Pozdravljeni, prosila bi vas za razlago sledečega izvida rtg desnega kolena.

citiram:
RTG desnega kolena. V proksimalnem prikazanem delu diafize desne tibije je subkortikalno dorzalno, v dolžini 5 cm videti intramedularno nepravilno sklerotično spremembo debeline 2,5 cm.

hvala in lp

Spoštovani,

v začetnem delu osrednjega dela desne golenice v zadnjem delu pod kostno skorjo navajajo 5 cm dolgo in 2,5 cm široko spremembo, ki ima na sliki zgoščen prikaz (slabo prepušča rentgenske žarke). Pogosto so takšne sprmemebe le zgostitve v strukturi kosti (t.i. insula compacta). Ne glede na to priporočam pregled pri ortopedu.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
Zaradi bolečin v kolenih, predvsem desnega, sem opravil rtg kolen. Prosim vas za razlago izvida:
femorotibialna sklepa sta ohranjena, sklepne površine so gladke in niso naplastene,
morda minimalno zožena femoropatelarna sklepa,
ob sklepnih površinah patel so vidni minimalni osteofiti,
ob patelah so vidne večje kostne naplastitve v narastišču kvadricepsovih patelarnih ligamentov,
predvsem levega patelarnega ligamenta čigavo je kalcinirano narastišče tudi ob tibii.
V naprej hvala.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

v izvidu navajajo začene obrabne spremembe v prednjih delih sklepov ter oborine kalcija v pogačičnih vezeh obojestransko, ki so običajno posledica okvar le teh.

Priporočam opraviti slikanje obeh kolen še z magnetno resonanco in nato pregled s posnetki.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!
Pred 3 meseci sem imel atroskopijo desnega Kolena ( sum natrganja meniska in nepopolna ruptura stranske notranje vezi )..nato nasledni dan zaradi komplikacij ( krvavitev v kolenu ) se ponovno atroskopijo..po cca. 7 tednih in mnogih vajah za krepitev misic zacel z sportom,najprej tek nato kontakt z zogo in igranje,odigral sem 3 tekme in opravil nekaj treningov v teh 3 tednih..med tem sem imel tudi terapije elektro in magneto terapijo..Bolecine so bile minimalno prisotne, nato pa so se zacele pojavljati bolecine v patelarnem ligamentu ter pod pogacico..Vaje in brcanje mi ne predstavlja tezav…,tezava in pikanje okoli pogacice nastane predvsem pri teku ali ekstremnih vajah.. zato sem opravil tudi kontrolni MRI in dobil sledeci izvid katerega pa zal ne razumem..

MRi:
Oba meniska izgledate primerne oblike kot velikosti ter signala..
Sigurnega znaka sveze poskodbe ni videti..
Signal kolatelarnih ligamentov ter kriznih ligamentov je primeren.
Patelarna vez je rahlo elongirana,ter na visini incersije na tuberositas tibije nekoliko spremenjene intenzitete signala. ( entezitis? )
Kita kvadricepsa izgleda primerna.
Debelina sklepnega hrustanca kondilov femurja kot tibije je zadovoljiva.
Retropatelrni hrustanec je primerne debeline ter ostro razmejen.
Izliv v recesusih suprapatelarne burze.
Manjsa backerjeva cista na tipicnem mestu.
Signal prikazane kostnine je v mejah obicajnega.

Ali lahko nazaj pricnem z treningi oz. kaj mi priporocate?
Ta cas sem vescas jemal tudi naklofen duo tablete proti vnetju ter bolecinam.

hvala vnaprej na odgovoru

lp
Luka

Spoštovani,

v izvidu navajajo od nepravilnosti le prekomerno količino tekočine v sklepu ter nekoliko raztegnjeno pogačino vez z znaki draženja v predelu njenega goleničnega narastišča.

Priporočam:
1. takoj opustiti jemanje protivnetnih in protibolečinskih zdravil!
2. opraviti izokinetične meritve stegenskih mišic (izvaja sodelavka doc. dr. Renata Vauhnik, dipl. fth. – 041 753 913 ali [email protected])
3. odpraviti pomanjkljivosti stegenskih mišic
4. povratek na treninge, ČE ne bo bolečine ali otekanja in ČE boste dosegel pono gibljivost operiranega kolena.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close