Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Pomoč pri izvidu magnetne resonance – gleženj

Pomoč pri izvidu magnetne resonance – gleženj

Pozdravljeni,

stara sem 23 let, pred dvema mesecema sem si pri teku zvila gleženj (13.6.2017), zvrnil se mi je na notranjo stran. Po 3-4 tednih sem bila na rtg slikanju in ni pokazalo poškodbe skeleta. 5 tednov sem bila na berglah, saj nisem mogla stopiti na nogo. Gleženj sem ves čas zmerno hladila, da ni preveč zatekal. Sedaj še vedno šepam, avta ne vozim, ker je pritisk na stopalo prevelik. Gleženj imam rahlo otečen le v določenem predelu na zunanji strani – prilagam sliko. Nato sem dobila izvid še z magnetne resonance, ki ga žal ne razumem.
Prosila bi za razlago pomena izvida, saj nisem prejela nobenega mnenja ali nasveta za nego gležnja. Poleg razlage me zanima ali se take vrste poškodbe pozdravijo oziroma ali bom vedno imela probleme z gležnjem – res si ga želim pozdraviti, pa ne vem kako.

V upanju na odgovor se lepo zahvaljujem in vas pozdravljam.

Anja Papež
[attachment=1]glezenj.png[/attachment]
[attachment=0]izvid_MRI_glezenj.jpg[/attachment]

Spoštovani,

v izvidu navajajo prekomerno količino tekočine v gležnju (znak draženja), spremenjeno obliko zadnjega dela skočnice (ta je lahko razlog draženja), oteklino končnega notranjega dela golenice (lahko posledica hrustančno-kostne poškodbe) ter popoškodbene spremembe na vezeh med golenico in skočnico ter med skočnico in petnico.

Priporočam, da se s posnetki MR oglasite na pregledu. Glede na navedeno je precejšnja verjetnost, da bo za rešitev težav potrebno artroskopsko operativno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close