Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Prosil bi za mnenje, hvala za odgovor.

Prosil bi za mnenje, hvala za odgovor.

Priložena je slika mnenja po magnetni resonanci.

Spoštovani,

v izvidu navajajo spremembe v ramenu, ki običajno nastanejo po sprednjem izpahu nadlahtnice (vdrtino zadnjega dela glavice nadlahtnice, strgano vezivno hrustančno ustnico v sprednjem spodnjem delu ramena ter oteklino kosti na udarjenih mestih.

Če ste mlajši od 30 let in s poškodovano okončino aktiven (športno ali delovno), priporočam artroskopsko operativno zdravljenje. V nasprotnem primeru je verjetnost ponovitve poškodbe zelo velika (blizu 100 %).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Iztok, hvala za odgovor in vaše mnenje. Zanima me še nekaj, star sem 32 let, visok 185 in tehtam 90 kilogramov. Športno sem aktiven precej, zelo dosti tečem,kolesarim in igram tenis, sicer z drugo roko in me zanima če se ne odločim za operativni poseg, ali si pri teku in kolesarjenju trenutno delam še večjo škodo.

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

če pri tem ne čutite bolečin, si dodatne škode zelo verjetno ne povzročate. Se pa, glede na starost in aktivnost, vsekakor nagibam v smer operativnega zdravljenja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni, Gospod DR. Iztok Pilih, zanima me še nekaj kako se tretira invalidnost v procentih ob neoperiranem posegu ramena.Hvala za odgovor

Pozdravljeni, zanima me kakšna je invalidnost v primeru ne operativnega posega ramena, kako se določi invalidnost po tabeli v procentih.

Zanima me kakšna je v bistvu invalidnost levega ramena v primeru operacije. In če se ne operiraš z to poškodbo, mislim v procentih za obe ociji.

Spoštovani,

procent invalidnosti je odvisen od “Tabel invalidnosti” posameznih zavarovalnic.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Vem da imajo posamezne zavarovalnice drugačne procente, zanima me vaše mnenje in kako bi vi opredeli invalidnost v procentih, če bi bili cenzur.

New Report

Close