Najdi forum

Razlaga MR desnega kolena

Pozdravljeni,
danes sem dobil izvid MR desnega kolena in bi vas lepo prosil za obrazlozitev in moznosti zdravljenja…Star sem 73 let, sladkorni bolnik (diabetes tipa 2), telesna teza je ok. Pred mesecem dni so se pojavile bolecine v ledvenem delu, ki so se nato sirile v desni kolk, stegno in nato v koleno, kjer so pri hoji oz. obremenitvi se vedno prisotne. Dobil sem 6 protibolecinskih injekcij.
Izvid:
V sklepu je minimalno proste tekocine. ACL je zvisane intenzitete signala, nekoliko zbrisane strukture – mozna ruptura nizjega gradusa.

v predelu medialnega kompartmenta kolenskega sklepa je sklepna spranja znizana, sklepni hrustanec je neenakomerno stanjsan in z manjsimi defekti do kosti – hondromalacija. Medialni meniskus je znizan, heterogene strukture s fisurami, ki prekinjajo kontoro – verjetno degenerativna ruptura medialnega meniskusa. V predelu medialnega kondila tibije je manjse podrocje edema. PCL, lateralni meniskus in kolateralni ligementarni aparat so v redu.
Mnenje: Mozna ruptura ACL nizjega gradusa. Degenerativna ruptura medialnega meniskusa s hondromalacijo.

Hvala za pomoc in lep pozdrav,
Evgen

Spoštovani,

odgovor sem vam poslal na drugem mestu. Poslali ste dve enaki vprašanji.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close