Najdi forum

Zakrcena sklepna ovojnica kolena

Pozdravljeni,

konec januarja sem imel opravljeno rekonstrukcijo sprednje krizne vezi in resevanje hrustanca, t.i. microfracturing. Se vedno ne morem kolena popolnoma istegniti, manjka okoli 8 stopinj. Ortoped pravi, da je zakrcena sklepna ovojnica in imam zato tezave z ekstenzijo. Pri hoji zato posledicno sepam, vcasih pa imam obcutek nestabilnosti v kolenu (na neravninah). Lachmann je 0, Pivot prav tako 0, koleno ni zateceno. Z ortopedom sva nekoliko ,,na silo,, ravnala koleno in takoj dosegla boljso gibljivost, seveda se je koleno upiralo, nato pa se po kratkem casu vrnilo v svoj prvotni polozaj. Sam delam aktivno vaje ter vozim kolo. Zanima me, ali lahko s kaksnimi masazami/terapijami pridobim na gibljivosti. Na fizioterapijah so mi mocno pritiskali na zadnji del kolena, ker koleno ne popusti. Zanima me tudi, ali mi lahko ultrazvok pri mehcanju tkiva pomaga, v kolikor da, bi si ga izposodil. Za odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.

S spostovanjem,

Bojan

Spoštovani,

najprej je potrebno izključiti morebitno mehansko oviro v kolenu, pri kateri lahko pomaga le artroskopsko operativno zdravljenje! Priporočam, da opravite slikanje operiranega kolena z magnetno resonanco in da pridete nato s posnetki na pregled v mojo ambulanto.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close