Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Zakrcena sklepna ovojnica kolena

Zakrcena sklepna ovojnica kolena

Pozdravljeni,

konec januarja sem imel opravljeno rekonstrukcijo sprednje krizne vezi in resevanje hrustanca, t.i. microfracturing. Se vedno ne morem kolena popolnoma istegniti, manjka okoli 8 stopinj. Ortoped pravi, da je zakrcena sklepna ovojnica in imam zato tezave z ekstenzijo. Pri hoji zato posledicno sepam, vcasih pa imam obcutek nestabilnosti v kolenu (na neravninah). Lachmann je 0, Pivot prav tako 0, koleno ni zateceno. Z ortopedom sva nekoliko ,,na silo,, ravnala koleno in takoj dosegla boljso gibljivost, seveda se je koleno upiralo, nato pa se po kratkem casu vrnilo v svoj prvotni polozaj. Sam delam aktivno vaje ter vozim kolo. Zanima me, ali lahko s kaksnimi masazami/terapijami pridobim na gibljivosti. Na fizioterapijah so mi mocno pritiskali na zadnji del kolena, ker koleno ne popusti. Zanima me tudi, ali mi lahko ultrazvok pri mehcanju tkiva pomaga, v kolikor da, bi si ga izposodil. Za odgovore se vam vnaprej zahvaljujem.

S spostovanjem,

Bojan

Spoštovani,

najprej je potrebno izključiti morebitno mehansko oviro v kolenu, pri kateri lahko pomaga le artroskopsko operativno zdravljenje! Priporočam, da opravite slikanje operiranega kolena z magnetno resonanco in da pridete nato s posnetki na pregled v mojo ambulanto.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close