Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Bolečine v kolenu med stoječim delom

Bolečine v kolenu med stoječim delom

Lep pozdrav,

Bom kar se da hiter in jedrnat. Star sem 28 let in pred 6 leti se mi je zgodil izpah pogačice na desnem kolenu. Zavoljo longete in nategnjenih vezi sem izgubil precejšen obseg desnega stegna. Kasneje sem z radiološkimi raziskavami izvedel, da imam že prirojeni višji položeni pogačici in levo kar precej zarotirano lateralno, kar je bil verjetno tudi glavni vzrok za izpah desne pogačice (ki se mi je zgodil samo enkrat in nimam rednih izpahov, za kar bi verjetno v poštev prišlo operativno zdravljenje). Skratka stanje po 6 letih je zelo slabo. Kot velik športnik sem se sprijaznil in tek, tenis ter nekatere skupinske športe s sunkovitimi gibi, povsem opustil. Obdržal pa sem kolesarjenje, ki mu posvečam velik del mojega prostega časa in hojo v hribe, kjer bolečine niti ne čutim, oziroma sem se že tako navadil na to, da jo podzavestno verjetno ‘spregledam’.
Največji problem je sedaj v tem, da sem pred kratkim spet dobil stoječo službo (hoja po ravnem 8 ur na dan in prelaganje bremen) in med tem delovnim časom med vseskozi skeli, mravljinči in peče v obeh kolenih, bolečina pa se prenaša v oba kolka. To je res tako moteče in neprijetno da komaj čakam na kak prost trenutek da se za hip usedem in razbremenim kolena (bolečina med počitkom povsem mine).
Seveda me najbolj zanima vzrok vsega tega. Ali je bolečina posledica mehanskih lastnosti, obrabljenega hrustanca, ošvohnele stegenske mišice ali je mogoča kakšna biokemična povezava? Kalcija v krvi imam kar precej čez mejo, je možna kalcinacija, artritis?
Naj še povem da sem pred kratkim opravil izokinetično merjenje mišic in test je pokazal, da imam desno stegno 16% švohneje kot levo in preveliko moč v prid zadnjih stegenskih mišic, medtem ko imam sprednji del veliko bolj zaostal, kar se mi po eni strani, po toliko letih kolesarjanja in izvajanja fizioterapevtskih vaj, zdi nekoliko čudno.
Magnetna resonanca pred pol leta je pokazala naslednje:
Signal iz skeleta v področju je primerne homogenosti in intenzivnosti. Morfologija skeleta in artikularna razmerja so ohranjena. Kontura subhondralnega korteksa je gladka ter ima normalno debelino. Hrustanec patelofemoralnega sklepa je iregularen. Hrustanec femoralnih kondilov ter tibialnega platoja je primerne debeline. Medialni menisk je hiperintenziven, degeneriran. Lateralni menisk ima normalno obliko, gladko in regularno površino. V mehkoktivnih strukturah ni videti patoloških sprememb.
Skratka, najbolj me bega to vztrajanje neprijetnosti in bolečine med stoječim delom in vse bi dal, da bi ugotovil vzrok in se lotil odprave le tega, oziroma bolečino vsaj nekoliko omilil.

Hvala lepa za odgovore!

Spoštovani,

edini način, da Vam lahko odgovorim na navedena vprašanja je, da najprej (klinično) pregledam Vaši koleni in posnetke opravljenega slikanja z magnento resonanco. Glede na napisano menim, da je za težave z veliko verjetnostjo odgovoren mehanski vzrok v kolenu.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close