Najdi forum

Osgood-Schlatter bolezen

Star sem 16 let in imel sem Osgood-Schlatter bolezen pa sem počival 2 tedna, ko sem videl, da me nic vec ne boli,ko skačem, pri lahkotnem teku….. sem šel igrati košarko in tam, ko sem hitro tekel… Me je zabolel koleno ampak ne tam kjer bi zabolelo za Osgood-Schlatter bolezen ampak nekje levo od kapice kolena še sam nevem točno kje. Drugi dan me ni nič bolelo ampak ne upam zdaj igrati ker nevem kaj je to. Res pa je da ko sem počival in me ni več bolelo OS sem probal malo počepniti z eno nogo ki me boli in me je zabolel tisti del ko me je na košarki. Drugi dan po košarki sem probal isto počepniti in me nič ni zabolil. Zdaj pa nevem kaj je to…a lahko igram?? A more koleno malo se gibati pa me zato tisto boli, ker sem drugac vedno aktiven a zdaj v 2 tednih sem bolj ležal.

Lp in hvala za odgovor ze vnaprej

Spoštovani,

PRED nadaljnjimi obremenitvami priporočam opraviti slikanje kolena z magnento resonanco in nato pregled s posnetki. Boleče dejavnosti in obremenitve vsekakor odsvetujem.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Zivjo!
Mene pa zanima kaj lahko delam, če me imam Osgood-Schlatter bolezen, zdaj že počivam 3 tedne pa me še kar boli.Ali lahko delam vse kar je DO bolečine?…kolesarim, plavam..??? Tudi pri malih poskokih me ne boli lahko tudi skačem do bolečine? Ker praktično me boli samo pri hitrem teku. Ali je to res, da lahko ta bolezen ne mine tudi če zelo veliko počivaš, da neha boleti ko nehaš rasti, ker sem star šele 15 let in zelo majhen a starša sta velika in mislim da bom še nekaj zrastel. Ali bi lahko kaj zboljšal s fitnesom ker med sezono hodim v fitnes, a zdaj med poletjem sem s fitnesom naredil malo pavze.Ker a ni tako da kost hitreje raste kot mišica…in če bi to lahko s počepi al kaj takega ojačal??
Lp hvala za odgovore

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

pri zdravljenju navedene bolezni je običajno potreben vsaj 6 tedenski počitek, pogosto pa tudi 3 mesece in več. V tem času odsvetujem tek, skoke ter hojo navzdol. Ostalo lahko izvajate do meje bolečine. Za krepitev mišic priporočam predvsem ekscentrične vaje, katere vas lahko nauči naš trener Gregor Grad ([email protected]).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni!

Pred okoli 15 leti so se pojavile močne bolečine v levem kolenu, tako močne, da nanj nisem mogla stopiti. Šla sem k zdravniku in ker je bilo to ravno po intenzivni sezoni smučanja, jaz pa sem bila okrogel in sicer neaktiven otrok, je bilo takoj zaključeno, da gre za nateg kolenske vezi zaradi preobremenitve. Hodila sem na fizioterapije in se izogibala vseh aktivnosti, ne spomnim se več koliko časa in kakšne so bile terapije.

Zdaj sem stara 26 let in težave s kolenom ostajajo. Pod kolenom se mi je v roku par let zarasla bula, najprej je delovala kot oteklina, zdaj je trda in skoraj špičasta. Po slikah na spletu enaka pacientom z Osgood Schlatter boleznijo.
Skozi leta nikoli nisem bila pretirano športno aktivna, delno tudi zato, ker me je koleno sčasoma vedno začelo ovirati. Vmes sem sicer več let delala v strežbi, bila sem veliko na nogah, hodila tudi sicer peš in občasno obiskovala fitnes pa nisem imela težav. Ne znam potegnit vzporednice, ampak določeni tipi vaj kolenu očitno ne ustrezajo in se bolečina počasi pojavi ter se stopnjuje do tam, ko ne upam več nadaljevat in me ponovno ohromi za dlje časa.
Vem, da bi se problema morala lotiti že davno, ampak sem bila tako vajena teh ovir, da jim, iskreno, nisem niti posvečala ustrezne pozornosti. Moji starši pa tudi ne. Zanima me, če je stvar še mogoče sanirati oz. kaj se svetuje v takem primeru?

Hvala in lp!

Spoštovani,

najprej je potrebno natančno ugotoviti, kaj v kolenu povzroča bolečine. Priporočam, da najprej pridete na pregled, nato pa bom predlagal preiskave in/ali slikanja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close