Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Ponovno strgana prednja križna vez?

Ponovno strgana prednja križna vez?

Pozdravljeni,
3 mesece nazaj mi je kirurg opravil rekonstrukcijo prednje križne vezi in odstranil 15 % lateralnega meniskusa. Rehabilitacija je potekala po programu,14 dni nazaj sem končal z zdraviliškim zdravljenjem. Nekaj dni nazaj pa sem pohitel za enoletnim sinom po stopnicah navzdol,z poškodovano nogo sem neprevidno prestopil dve stopnice naenkrat navzdol in začutil kar močno pekočo bolečino v kolenu…Bolečina je sicer kmalu izginila,vendar je ostala manjša oteklina na lateralni strani kolena. Iztegnitev je brez težav,malce težje edino pokrčim nogo kot pred nesrečnim sestopom po stopnicah,hoja je skoraj kot prej…Bojim se,da nisem ponovno strgal prednje križne vezi. Prosil bi vas za mnenje in nadaljnje ravnanje…Hvala!

Spoštovani,

priporočam pregled in, glede na ugotovitve pregleda, nato slikanje kolena z magnetno resonanco.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,hvala za ažuren odgovor,glede na to da sem še dober teden na morju in me zadeva zelo skrbi,kakšne so po vašem možnosti,da ni prišlo do resnih poškodb,predvsem ponovnega pretrganja prednje križne vezi? Hvala

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,hvala za ažuren odgovor,glede na to da sem še dober teden na morju in me zadeva zelo skrbi,kakšne so po vašem možnosti,da ni prišlo do resnih poškodb,predvsem ponovnega pretrganja prednje križne vezi? Hvala

Spoštovani,

glede na opis načina poškodbe menim, da je verjetnost ponovnega strganja sprednje križne vezi majhna.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close