Najdi forum

pozdravljeni. včeraj sem bila na pregledu pri dr. Stražarju, pred dnevi sem vam že pisala o mojem stanju : obsežna raztrganina anterosuperiornega labrumA, dr. pa je glede na rtg izvid kolkov podal sum na displazijo desnega acetabuluma. ker rtg slik kolkov nisem imela s sabo, se moram se enkrat ogl pri njemu, da pogleda slike in izmeri parametre pokritosti. …kjer bo določil tip operacije. bi vas pa prosila če mi na kratko razložite, kaj vse to pomeni zame in th. v izvidu piše, da v primeru displazije bi najprej prišla v poštev periacetabularna osteotomija.zanima me, če je to agresiven poseg, in kako dolgo traja rehabilitacija. pa to pomeni, da še potem po tem pride v poštev še artroskopija? hvala za vaš cenjen odgovor.

Spoštovani,

osteotomija je precej večji poseg kot artroskopija. Gre za odprto operacijo. Rehabilitacija po takšnem posegu traja običajno vsaj 4 do 6 mesecev.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odg. Sicer dr. Strazar se ni videl rtg slik kolkov ampak glede na prebrano je podal sum na displazijo.mi lahko morda samo poveste kaksni so znaki, ki bi lahko govorili da gre dejansko za displazijo? V izvidu pise ; hondroza L5-s1 …na kolkih nekoliko poudarjen CCD kot (coxa valga) brez pomembnejse artroze . V LP projekciji je kolk dobro centriran. Hvala vam za vaso hitro odzivnost in pomoc. Lp

Spoštovani,

displazija (slaba razvitost) ni povezana z določenimi znaki, je pa stanje, ki hitreje vodi v obrabo sklepa. Ko se začne pojavljati ta (obraba), so običajno prvi znaki bolečine in okorelost pri začetku hoje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close