Najdi forum

Izvid mr desno koleno

Pozdravljeni pred kratkim sem opravil mr desno koleno. Naprej sem sumil na poškodbe meniskusa zato ker sem imel enake simptome. To pa je izvid:
Minimalni sklepni izliv
Sklepni hrustanec patele je v centralnem delu v arealu velikem cca 1.5×1,5cm heterogenega signala_hondropatija gradus 1.Priležna kostnina patele je v področju velikem cca 2x2cm na vodnosenzitivnih sekvencah zvišanega signala-efem.
Preostali sklepni hrustanec je primeren.
Tetive ekstenzornga aparata, krizna in kolateralna ligamenta so primerni
Meniska sta primerna.

Mnenje~
Hondropatija patele gradus1
Edem|kontuzija patele

Spoštovani,

v izvidu navajajo oteklino in udarnino tako hrustanca na pogačici kot tudi same pogačice. Če težave trajajo več kot 3 mesece od morebitne poškodbe, priporočam pregled s posnetki slikanja z MR, katerega izvid navajate.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Vaše mnenje za naprej

nova
Uredništvo priporoča

Vaše mnenje za naprej in zdravljenje

Spoštovani,

menim, da bi morale bolečine, zaradi poškodb navedenih v izvidu MR, izginiti v teku 3 mesecev (od poškodbe). Če še niso ali če ne bodo, je vzrok za bolečine zelo verjetno nekaj drugega. Zato priporočam v tem primeru obisk v naši ambulanti, saj je najpomembnejša metoda za ugotovitev boleče strukture klinični pregled.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close