Najdi forum

Spoštovani! V začetku junija sem zaradi bolečin v kolenu,ki trajajo že dalj časa opravila MR kolena.
IZVID: Majhen izliv z gosto vsebino in drobirjem se širi v 2×1 cm široko septirano poplitealno cisto. Izrazita deformacija celotnega medialnega meniskusa. Na obremenilnih površinah medialnega femoralnega kondila sta po 2×3 cm široka defekta hrustanca, ki segata do kosti. Degeneracija in majhna radialna ruptura notranjega roba korpusa lateralnega meniskusa. Zmerno stanjšan hrustanec robov obremenilni površini lateralnega femoralnega in tibialnega kondila. Priostreni osteofiti obeh femoralnih in tibialnih kondilov. Zmerna distenzija ACL,PCL je ohranjen. Kolateralna ligamentarna kompleksa,tetiva kvadricepsa ter ligament patele so ohranjeni. Več fisur hrustanca medialne fasete patele in trohlee femurja sega mestoma skoraj do kosti. Signal edema kostnega mozga diafize femurja najverjetneje predstavlja rekonverzijo rumenega v rdeč kostni mozeg.
Moram še povedati da nisem kadilka in tudi slabokrvna nisem. Moje delo pa je takšno,da sem ves čas v gibanju.
Prosim,če mi lahko poveste ali se še da kaj popraviti in kako. Kaj mi svetujete?
Za odgovor se že vnaprej najlepše zahvaljujem.

Spoštovani,

za začetek pripoorčam pregled, nato pa zelo verjetno artroskopsko operacijo (s pregledom je potrebno ugotoviti, kaj od navedenaga Vam tudi povzroča težave).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close