Najdi forum

Bolecine v kolenu po operaciji

Pred letom dni sem imela opraciji kriznih vezi in meniskusa. Tkivo za vez so mi vzeli iz zadnjega dela stegenske misice. Meniskus pa so zasili. Hodila sem na fizioterapije in tudi doma veliko sama delala. Po 8 mesecih sem zacela s tekom. Takrat me je zacelo boleti koleno. Tudi, ce sem sla na kolo so se pojavile bolecine. Ce sem prepesacila malo vec (1,2 km) so se mi na notranji strani kolena spet pojavile bolecine. Od marca do vceraj sem bila 3x pri ortopedu. (2 razlicna) In oba sta mi rekla, da je s kolenom vse ok, da pa se lahko pri nekaterih ljudeh te bolecine pojavljajo se leta po operaciji. Po pregledu sodec sta oba zatrdila, da ni potrebe po magnetni resonanci. Naj si mazem z voltarenom in delam vaje za koleno. Kaj menite vi? So te bolecine normalne? Res lahko ortoped na pregledu z roko otipa, ce je vse ok s kolenom? Ko mi je premikal koleno nisem imela nobenih bolecin. Zdaj bolecine vcasih so, vcasih pa ne. Vcasih mi koleno otece minimalno, skoraj neopazno. Hvala za vas odgovor

Spoštovani,

priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco, ki bo pokazala, če se je notranji meniskusa zacelil. Težave, ki jih navajate, zelo verjetno izvirajo iz notranjega meniskusa. Priporočam pregled s posnetki novega slikanja kolena z magnetno resonanco.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
27.7 sem grdo padla v hribih, zlom golenice, izpah kolena, strgane stranske in križne vezi.
Prva op urgentno zaradi netipnih pulzov, dobim zunanji fiksater, druga op 2.8 dobim vijake in ploščice, vezi uredijo , še vedno pa imam zunanji fiksater zaradi nestabilne križne vezi oz kolena. Koleno kljub temu da je bilo zelo rezano ker se je kost “razletela” izgleda solidno malo zatečeno, pogačica se že vidi.
Zanima me sledeče..noga ob vstajanju in hoji še vedno postane cianoticna je to normalno?
Na levi in desni strani pod kolenom pa imam otrdlino , je to od dolgotrajnega ležanja in negibnosti kolena?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

navedena barva je običajna spremljevalka po takšnih poškodbah. Je posledica motenega odtoka krvi iz poškodovane okočine, zaradi kombinacije same poškodbe, (še) nedovoljenega obremenjevanja ter nezmožnosti normalne uporabe poškodovane okončine. Lahko je tudi že znak razvoja t.i. Sudeckove popoškodbene bolezni ali kompleksnega regionalnega bolečinskega sindroma, ki je tudi posledica zgoraj navedenih vzrokov. Bolezen je sicer neprijetna in podaljša zdravljenje, vendar se običajno popolnoma popravi.

Zatrdine so najverjetneje posledica brazgotin, ki so so nastale zaradi izlite krvi v to področje. Priporočam ultrazvočni pregled področja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
Najlepše hvala za hiter odgovor.
5.9 imam predvideno odstranitev fiksaterja, najbrž ne bo nič narobe če z uz počakam do takrat.
Sicer je noga vredu, vse čutim, redno ” telovadim” peta navzgor.
Mogoče priporočate da večkrat na dan nogo polagam na tla, da vzpostavimo obtok?

Hvala

Spoštovani,

lahko mirno počakate do kontrolnega pregleda. Nogo lahko dajate dol in gor, vendar odsvetujem dolgotrajen položaj noge nižje od prsnega koša.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
Res iz srca hvala za vaše hitre odgovore

Prijeten pozdrav
Petra

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,
Ponovno se vam oglasam po dobrem letu.
Pred 10 dnevi so mi odstranili OSM v kolenu.
Luksativni zlom zgornjega dela golenice, strgana medialna vez, sprednja križna vez ( vez mi je travmatolog vpel nazaj, drži se jo še polovica)
Travmatolog je tokrat opravil tudi artroskopijo. Ugotovljeno je bilo da imam strgano tudi zadnji križno vez. Naj omenim da po 2 mesecih zunanjega fiksaterja je moj kvadriceps totalno atrofiral ( noge nisem zmogla dvigniti ) delam vaje za jačanje mišice.

Pojavi se problem, nekako pridem do fleksije le 110 stopinj naprej se pojavi bolečina in noga je trda, tudi fth pravi da je občutek kot da je nekje nekaj zatakne in ne dovoli večje fleksije, ne znam opisati občutka, do te fleksije pa je z bolečino nekako šlo pocasi, tu se enostavno ustavi.
Nekako sem upala da bo po odstranitvi osm stanje boljše, vendar se bojim da je to to.
Ugotovljeno mi je bilo tudi da imam obrabljen hrustanec na medialnem delu stegnenice in posledično je bila narejena foraža, medialnega meniskusa se ne vidi.
Sprašujem vas, če opravim MRI, se na podlagi le te lahko vidi kaj preprečuje fleksijo večjo od 110 oz glede na opisano stanje mogoče lahko predvidevate zakaj je temu tako?( v tej fleksijo ne morem normalno zavrteti kolesa).

Ter če pride v poštev v mojem primeru hialuronska kislina oz matične celice?

Kirurg mi je predlagal rekonstrukcijo sprednje in zadnje križne vezi. ( Noga je total nestabilna, tudi zaradi slabega kvadricepsa seveda)
Kakšno je okrevanje po tej operaciji?

Najlepše hvala za vaše odgovore

Prijeten pozdrav
Petra

Pozdravljeni,

priporočam, da opravite slikanje poškodovanega kolena z magnetno resonanco (MR) in slikanje OBEH kolen z računalniško tomografijo (CT), nato pa pregled s posnetki. Na osnovi pregleda teh posnetkov in kliničnega pregleda se bo vzrok za slabo gibljivost zelo verjetno izkristaliziral.

Predlagano rekonstrukcijo vezi pa odsvetujem vse dokler ne boste dosegla vsaj 120 stopinj aktivne pokrčitve poškodovanega kolena (prav tako tudi popolne iztegnitve)!

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepše hvala,
Ko opravim preiskave se lahko oglasim v vaši ambulanti , da pregledate posnetke?

Petra

Prosim. Seveda.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Še to me zanima obe preiskavi opravim z kontrastom ali lahko brez?

Najlepše hvala za vaš čas
Petra

Obe brez kontrasta.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Iz srca hvala

Petra

Najlepše hvala za vašo pomoč

Vse dobro
Petra

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni
Minilo je 5 tednov od operacije sprednje krizne vezi in meniskusa.Vez so mi zamenjali iz zadnje mece meniskus pa nazaj prisili,ker se je upognil v obliki crke u.Z pokrcitvijo kolena nimam tezav sem ze na 120stopinj z iztegom pa imam tezave.Kot sem bral bi ga moral ze popolnoma iztegniti meni pa manjka se cca 2 cm.Ali je to noramalno in bom z vajami uspel to urediti?

Hvala za odgovor

Lp Sandi

Pozdravljeni,

vsekakor bi bilo dobro, da bi koleno v tem času že povsem iztegnil. Nikakor pa to ne pomeni, da ga tudi ne boste uspel iztegniti. Priporočam, da s fizioterapevtom res intenzvno delata na iztegnitvi. Če v treh mesecih od operacije še vedno ne boste uspel kolena popolnoma iztegniti, priporočam, da opravite slikanje kolena z magnetno resonanco in da pridete nato na pregled s posnetki.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close