Najdi forum

Razlaga MR levega gležnja

Spoštovani,

konec meseca februarja sem si pri športu zvila levi gleženj. Dan po poškodbi je bil opravljeno RTG slikanje, ki naj ne bi pokazalo zanesljivih znakov sveže poškodbe kosti. Mesec po poškodbi sem opravila 8 fizioterapij, vendar se stanje ni izboljšalo (še vedno sta bili prisotni oteklina, kot tudi bolečina). Po tem sem opravila še 6 fizioterapij, katere stanja prav tako niso izboljšale. Odločila sem se za MR gležnja (kateri je bil opravljen v tem tednu) in prejela naslednji izvid, za katerega vas vljudno prosim za obrazložitev:

MR levega gležnja: Majhen izliv v zgornjem skočnem sklepu. Brez izliva v ostalih prikazanih sklepih.
Kostna avulzija LTFA s fibularnega narastišča z 1 cm dolgim ovalnim kostnim fragmentom ter edemom kostnine lateralnega maleola. Nekoliko zadebeljen sprednji tibiofibularni ligament heterogene strukture. Ostali deli lateralnega kolateralnega ligamentarnega kompleksa so ohranjeni.
Medialni kolateralni ligamentarni kompleks je vredu.
Fleksorske, ekstenzorske, peronealni tetivi, Ahilova tetiva in plantarna fascija so ohranjene.
Znakov za hrustančno lezijo ni.
Skelet ima normalen signal.

Mnenje: Kostna avulzija LTFA s fibularnega narastišča. Zmerna kronična remodelacija po distenziji sprednjega tibiofibularnega ligamenta.

Hvala in lep pozdrav,
Manja

New Report

Close