Najdi forum

MR Levega kolena

Pozdravljeni,

Vceraj sem dobil izvid MR levega kolena pa stanja ne razumem dovolj dobro in bi prosil za razlago ter kaj me caka..
star sem 30 let in sem se do poskodbe rekreativno ukvarjal z malim nogometom.
Koleno imam se malo zateklo in boli me na notranji strani kolena.. poskodba je bila pa 6 tednov nazaj
– Meniskusa sta ohranjena
– Globoka fisura centralnega dela sklepnega hrustanca trohlee femurja
– Popolna ruptura LCA
– Distenzija LCM
– Blag kontuzijski edem kostnine femurja in tibialnega platoja
– srednje velik izliv suprapatelarno
Mnjenje
– Ruptura LCA
– Fokalna hondroparija trohlee femurja gradus 3.

Spoštovani,

v izvidu navajajo globoko poko na sklepnem hrustancu sprednjega končnega dela stegnenice, popolno raztrganje sprednje križne vezi, nateg notranje stranske vezi, oteklino pohrustančnih kosti v predelu kolena (pogosto spremlja pri poškodbah vezi) ter precej prekomerne tekočine v kolenu.

Zelo verjetno Vam bodo predlagali artroskopsko operativno zdravljenje – nadomestitev (rekonstrukcijo) sprednje križne vezi ter mikrofrakturiranje sprednjega končnega dela stegnenice. Odločitev o zdravljenju je sicer odvisna predvsem od ugotovitev pri kliničnem pregledu. Ugotoviti je namreč potrebno, kaj od naštetega Vam tudi povzroča težave.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close