Najdi forum

Spoštovani,

2 leti nazaj sem si poškodovala meniskus, operater mi ga je zašil. Že v času, ko sem imela longeto, sem v mečih in stopalih čutila nekakšno drevenenje noge oz. tak čuden občutek, kot tik pred mravljinci. Ker sem mislila, da je to zaradi longete oz. mirovanja sem precej migala s prsti, nogo sem imela vedno podloženo… Sčasoma so se težave umirile, opažala sem le, da je noga rahlo otečena in sem imela nogo eno št. večjo.
Nekaj mesecev pa spet ta občutek v nogi. Čez dan je v redu, ko pa se uležem, pa je res zoprno. Ne najdem položaja, da bi bilo boljše. Tudi če nogo dvignem (leže v postelji) za nekaj časa in jo potem dam na tla, da bi malo pospešila prekrvavitev, ni nič boljše. Do zdaj je bilo v redu, če sem si gleženj podložila z drugo nogo, zdaj pa nič ne pomaga.
Če imate kak nasvet oz. idejo kaj se dogaja, bi bila vesela.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Spoštovani,

najprej priporočam izključiti globoko vensko trombozo, ki bi lahko bila vzrok otekanja. V ta namen priporočam obisk izbranega osebnega zdravnika in nato napotitev na Dopplersko ultrazvočno preiskavo venskega ožilja nog. Če bo ta razlog za otekanje izključen, priporočam opraviti slikanje operriranega kolena z magnetno resonanco in nato pregled v naši ambulanti s posnetki.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close