Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Težave s kolkom po artroskopiji kolena

Težave s kolkom po artroskopiji kolena

Pozdravljeni,

dne 30. marca sem imel operativni poseg artroskopijo, kjer so mi odstranili prosto telo (zaradi tega sem tudi šel na operacijo) in zašili meniskus. Po operaciji nisem mogel normalno stopiti na nogo (malenkost tudi zaradi strahu, ker sem že imel poškodovano koleno pred 20 leti), opravljal pa sem normalno vse priporočene vaje, ki so mi jih dali (navodila pacientu po artroskopiji). Aprila sem začel s fizioterapijo, kjer mi niso znali razložiti zakaj imam še vedno fibrozno tkivo. Fizioterapijo sem v maju zaključil, vendar hoja še vedno ni bila stabilna in še vedno sem imel bolečine v kolenu in težave pri hoji po stopnicah. Mnenje zdravnika: podaljšanje terapij in sicer z hidrokinezioterapijo, ter elektrostimuaicja stegenske mišice (kjer začnem z rehabilitacijo šele v juliju). V maju sem si nabavil sobno kolo, kjer sem začel kolesariti in prav tako še vedno opravljam vaje, ki so mi jih priporočali na fizioterapiji. Ker še vedno nisem mogel izpostaviti normalne hoje sem sem zato, odločil poiskati različno pomoč pri fizioterapevtu in prvi mi je »nastavil« koleno, hoja malenkost boljša, šel na terapevtsko masažo in tudi to mi je za kratek čas pomagalo. Prav tako sem obiskal še enega strokovnjaki, ki mi je prvi znal povedati kaj je razlog fibroznega tkiva in mi je začel tudi to zdraviti (laserska terapija, udarni tokovi in ultrazvok), tudi po tej terapiji hoja malenkost boljša. Zaradi ne normalne hoje in šepanja sem prejšnji petek pri koraku začutil napetost mišice in bolečine v kolku (koleno ni boleče in niti ni otečeno). Zaradi hude bolečine sem šel v soboto na urgenco, kjer so mi dali protibolečinske tablete in napotili k osebnemu zdravniku. V ponedeljek me je osebni zdravnik poslal pod nujno na travmatološko, kjer so mi slikali kolk in ugotovili, da ni zlomljen. Njihova diagnoza: zvin kolka. Opravil še terapevtsko masažo in dve terapiji pri strokovnjaku, ki je menil, da je vneta sklepna ovojnica kolka.

Ker še vedno čutim bolečine pri hoji v kolku in ker še vedno ne morem normalno hoditi enostavno ne vidim druge rešitve, kot da še povprašam po mnenju tukaj. Ima kdo kakršne koli izkušnje, kaj lahko, kaj ne oz. kam naj se še obrnem. Hvala.

Lp

Spoštovani,

priporočam, da opravite ultrazvočni pregled bolečega predela (kolka). Ta bi lahko pokazal poškodbe ali okvare mehkih tkiv. Ultrazvočni pregled lahko opravite pri nas.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

hvala za vaš hiter odgovor in nasvet. Šel sem v bolnišnico, kjer so me ponovno slikali in ugotovili zlom vratu kolka. Takoj so me operirali in sedaj me čaka nova rehabilitacija – rehabilitacija kolka. Obrabe s kolkom ni in tudi prej nikoli nisem imel težav. Ker mislim, da je do tega prišlo zaradi nepravilne hoje in šepanja (artroskopija kolena) me skrbi, da po rehabilitaciji kolka moja hoja ne bo nič boljša kot je bila. Kaj menite? Hvala.

Lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

rehabilitacija bo zanesljivo pomembno daljša. Menim pa, da lahko kljub vsemu dosežete dober končni rezultat.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close