Najdi forum

MR izvid desnega kolena

Pozdravljeni,

1 mesec je od tega, ko sem si pri nogometu poškodoval desno koleno, pri hitrem teku in hitri reakciji obrata mi je “škrcnilo” v kolenu. Še tisti dan sem šel k zdravniku, ker so bile na tisti večer bolečine kar velike. Napotili so me na MR kolena, ki sem ga imel 4.6 in včeraj sem dobil po pošti izvid. Prosil bi samo, če bi mi vi malo po domače povedali kaj v izvidu navajajo, preden grem na kontrolo čez 2 tedna, ker prej ne morem, da se malo pripravim na to kaj bodo rekli.

IZVID:
V kolenskem sklepu je izvliv. Tetiva kvadricepsa, ligament patele, zadnja križna vez kot tudi medialni in lateralni koleteralni ligament ne kaže znakov večje rupture. Medialni meniskus je v anteriornem delu nekoliko hiperintenzivnega signala, stanje po distenziji, lahko minimalna ruptura. Popolna ruptura sprednje križne vezi. Prepričljivih MR znakov za rupturo meniskusov ne vidim. Brez večje žariščne poškodbe sklepnega hrustanca tako tibiofemoralnega kot patelofemuralnega sklepa. Po poškodbeni edem kostnine posteriornih delov tibialnega platoja ter anteriornega dela lateralnega femoralnega kondila, manjši edem tudi v povsem medialnem delu medialnega femoralnega kondila. V predelu medialnega miniskusa je ob zadnjem rogu ob narastišču posteriornega ligamenta hiperintenziven signal, ki sega praktično do korpusa, lahko anatomska varianta, lahko ruptura meniskusa ob narastišču ligamenta.

Spoštovani,

navajajo: prekomerno količino proste tekočine v kolenu (zelo verjetno kri ali njen ostanek, lahko pa tudi znak draženja), popolno raztrganje sprednje križne vezi, verjetno strganje notranjega meniskusa ter otekline podhrustančne kosti v področju kolena, ki običajno spremlja poškodbe sprednje križne vezi.

Po pregledu (najpomembnejše so ugotovitve kliničnega pregleda) bi zelo verjetno predlagal artroskopsko operativno zdravljenje: nadomestitev (rekonstrukcijo) sprednje križne vezi ter popravilo notranjega meniskusa (če je ta res strgan).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za odgovor.

LP

nova
Uredništvo priporoča

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close