Najdi forum

Pozdravljeni

Prosim za razlago izvida levega kolena:(poškodba nogomet)
Na bazi posteriornega roga medialnega meniska se nakazuje sups.poševno potekajoča fisura, ki sega v prosi rob meniska.
Lateralni meniskus izgleda intakten.
Oba kolateralna lig.sta primernega signala.
Signal križnih vezi ne kaže posebnosti.
Patelarna vez kot kita kvadricepsa sta primerni.
Retropateralni hrustanec je primerne debeline ter ostro razmejen.
Sled tekočine v recuzusih suprapatelarne burze.
Signal prikazane kostnine je v mejah običajnega.

Je potrebna operacija?

Hvala

Spoštovani,

v izvidu navajajo verjetno poševno raztrganino v zadnjem delu notranjega meniskusa in nekaj čezmerne tekočine v kolenu, kar je posredni znak za to, da je v kolenu nekaj narobe. Zelo verjetno bo potrebno artroskopsko operativno zdravljenje. Odločitev je odvisna predvsem od ugotovitev pri kliničnem pregledu.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hodim brez težav. Včasih mi koleno malo “zašteka”. To,se mi zgodi tudi pri teku. Kolesarim lahko brez problemo in bolečin. Tudi 200 km v enem kosu.
Pri počepu me boli na notranji dstrani kolena.

Ali je operacija edina rešitev?
Kako je dolga rehabilitacija?

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

menim, da je artroskopska operacija edina dobra rešitev. Najverjetnejši operativni poseg je delna odstranitev meniskusa. Po tovrstnem posegu lahko pričakujete bolijše stanje kolena, kot je bilo pred operacijo, v 1 do 2 tednih.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close