Najdi forum

Pozdravljeni,

Zanima me ce mi lahko objasnite izvid ki sem ga dobil iz MR:

-Majhen izliv
-Blag edem infrapatelarnega maščevja superolateralno- sindrom trenja patelarnega ligamenta in lateralnega femiralnega kondila
-ligament patele je ob kranialnem narastiscu na patelo nekoliko zadebeljena, zvisanega signala z se centralno vzdolzno parcialno rupturo velikosti 10 x 4 x 1 mm

Lp

Spoštovani,

-Majhen izliv = malo čezmerne tekočine v sklepu

-Blag edem infrapatelarnega maščevja superolateralno- sindrom trenja patelarnega ligamenta in lateralnega femiralnega kondila = blaga oteklina podpogačične maščobne blazinice v zgornjem zun
anjem delu (običajno posledica prekomernega pritiska v tem dleu med pogačico in stegnenico)
-ligament patele je ob kranialnem narastiscu na patelo nekoliko zadebeljena, zvisanega signala z se centralno vzdolzno parcialno rupturo velikosti 10 x 4 x 1 mm = okvarjen in razdražen zgornji del pogačične vezi s vzdolžno centralno raztrganino.

S kliničnim pregledom je potrebno ugotoviti, kaj od naštetega Vam povzroča težave. Najverjetneje je to pogačična vez. Za zdravljenje pride v tem primeru v poštev najprej fizioterapevtsko zdravljenje (masaža z metodo prečne frikcije ali zdravljenje z udarnimi valovi ter ekscentrične vaje). Če to ne bo uspešno, priporočam ultrazvočno vodeno injekcijo plazme bogate s trombociti v obolelii del pogačične vezi. Vse oblike zdravljenja lahko opravite tudi pri nas.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close