Najdi forum

Poškodba meniskusa – MR izvidi

Spoštovani g. doktor,

na MR desnega kolena sem dobil naslednji izvid:
ruptura posteriornega roga medialnega meniska s strani femuralnega kondila. Vidno je tudi manjše področje endema kostnine. Križni ligamenti ohranjeni, vendar stanjšani.
Osebni zdravnik mi je predlagal operatvini poseg. Zanima me, če se takšne poškodbe lahko zdravijo tudi brez operacije, npr. s fiziterapijo ali kakšnim drugim zdravljenjem?
Star sem 48let in se rekreativno ukvarjam s kolesarjenjem.

Hvala za odgovor.
Lep pozdrav,
Tone

Spoštovani,

v izvidu navajajo raztrganino zadnjega dela notranjega meniskusa, oteklino kosti ter stanjšane križne vezi.

S kliničnim pregledom je potrebno najprej ugotoviti, kaj od navedenega Vam povzroča težave in velikost težav, kar je nato ob upoštevanju Vaših pričakovanj osnova za odločitev o načinu zdravljenja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

zahvaljujem se vam za odgovor. Zanima me še, katere od naštetih aktivnosti bi trenutno odsvetovali: hoja v hrib, kolesarjenje (tudi daljše gorske ture) in igre z žogo.

Lep pozdrav,
Tone

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

od naštetih le 1. in 3.: hojo v hribe in igre z žogo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za vaše odgovore.

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani g. doktor,

danes sem bil pri vas na pregledu v ambulanti v Mariboru. Med drugim ste mi priporočali meritev delovanja sprednjih križnih vezi. Kolikšna je cena takšne meritve?
Zanima me še, če bi kakšna fizioterapija razbremenila križne vezi?

Hvala za odgovor.
Tone Nahtigal

Spoštovani,

Kolikšna je cena takšne meritve? Šestdeset EUR.

Zanima me še, če bi kakšna fizioterapija razbremenila križne vezi? Da, predvsem okrepitev stegenskih mišic. Preliminarni rezultati raziskave, ki jo opravlja sodelavka doc. dr. Renata Vauhnik, dipl. fth. (ona tudi izvaja zgornje meritve), kažejo na možnost okrepitve delno poškodovane vezi z določenimi vajami.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close