Najdi forum

Poškodba leve rame

Spoštovani,
pred tremi meseci sem si pri športu poškodoval levo ramo. Zaradi bolečin sem opravil pregled in magnetno resonanco. Prosim, za razlago izvida:
Sklepne površine akromioklavikularnega sklepa so pravilne, sklepna špranja je normalno široka. Akromiohumeralni prostor je normalno širok.
Sklepne površine glenohumeralnega sklepa so kongruentne in ohranjene. Labrum ima na superiornem delu oboda ozko špranjo na meji s hialinim hrustancem, ki je izpolnjena s kontrastnim sredstvom. Recesi sklepne ovojnice so primerno razviti.
Ni videti prekinitev rototarne manšete oz. komunikacije s subakromio-subdeltoidno burzo.
Potek tetive supraspinatusa je primeren; tetiva je distalno, v posteriornem delu – na meji s tetivo infraspinatusa, stanjšana in imbibirana s kontrastnim sredstvom zaradi parcialne poškodbe na artikularni strani. Muskularni venter je ohranjen.
Potek tetive infraspinatusa je primeren ; tetiva je primerne debeline, distalno nekolko hiperintenzivno spremenjna.
Potek tetive subskapularisa je primeren; tetiva je primerne debeline; v superiornem delu je videti imbibirana s kontrastnim sredstvom, ki pronica vzdolž tetive v zgornji del muskularnega ventra.
Tetiva dolge glave bicepsa poteka normalno v rototarnem intervalu in v bicipitalnem sulkusu, ne kaže sprememb oblike ne signala.
Mnenje: parcialna poškodba tetive supraspinatusa; manjša parcialna poškodba tetive subskapularisa; zmerni znaki tendinitisa infraspinatusa; SLAP poškodba superionega labruma.

Svetovali so mi operacijo.
Fizioterapevt mi je predlagal, da poskušam postopno izvajti vaje za krepitev ramenskih mišic. Trenutno vaje izvajam 4 tedne in bolečin v rami skoraj ne čutim več. Tudi gibanje ni omejeno.
Prosim, za vaše mnenje glede operacija, poteka zdravljenja in ali je možno poškodbo odpraviti z neoperativnim zdravljenjem. Hvala.

Spoštovani,

delni poškodbi kit mišic supraspinatus ter subskapularis (zgornje in sprednje mišice rotatorne manšete) je mogoče pozdraviti tudi z okrepitvijo teh mišic, SLAP poškodbo (raztrganina zgornjega dela vezivno-hrustančne ustnice) pa ne. Res pa je, da SLAP poškodba ne dela nujno večjih težav. Običajno so te vezane na ekstremne gibe v ramenu, ki se jim lahko v vsakodnevnem življenju izognete.

Priporočam vsaj 3 mesečno izvajanje vaj za krepitev mišic rotatorne manšete, nato pa v primeru vztrajanja težav pregled, na katerega prinesite tudi posnetke opravljenega slikanja z magnetno resonanco, katerega izvid ste navedli.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close