Najdi forum

Spoštovani!
Že nekaj časa (približno mesec) imam bolečine v obeh bokih. Bolečino bi locirala na zgornjem delu medenice. Najbolj boli, kadar iz mirujočega položaja vstanem in ob prvih parih korakih. Potem bolečina popusti. Stara sem 38 let, malo pretežka, vendar športno precej aktivna (2x na teden intenzivna vodena vadba, 2-3x na teden tek, pa še kakšen pohod se uvrsti vmes). Prosila bi, če mi lahko poveste, kaj bi to lahko bilo oziroma ali je čas, da obiščem svojo zdravnico (nisem ljubitelj ordinacij, zato vedno odlašam in se probam sama pozdraviti…če gre, seveda). Hvala za odgovor! Pozdrav!

Spoštovani,

glede na vztrajanje bolečin en mesec, priporočam razčistiti, kaj jo povzroča in, če bo to le mogoče, vzrok tudi odpraviti. Vztok za bolečine lahko tiči v hrbtenici, medenici in v začetnih delih stegen. Priporočam obisk zdravnika.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!

Hvala za odgovor. Bila sem pri svoji zdravnici, ki mi je povedala, da verjetno gre za vnetje mehkega tkiva. Za vsak primer pa me je napotila še na rentgen medenice s kolki. Terapija: naklofen gel in nalgesin tablete 2x na dan.

LP

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

hvala za povratno informacijo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani!
Danes sem dobila izvid rentgena medenice. V izvidu piše, da je v področju desnega acetabula 10mm velika skleroza, dve podobni spremembi pa sta v krilu leve iliačne kosti. Sicer je struktura skeleta primerna.
Prosila bi vas, če mi lahko razložite, kaj to pomeni in ali je za to potrebna kakšna terapija…
Hvala lepa in lep večer želim.

Maja

Spoštovani,

navajajo tri zgostitve kosti, eno v predelu desne čašice medenice in dve v levi črevnici. Zelo verjetno so to slučajne najdbe, ki vam ne povzročajo težav. Če takšna zgostitev nastane v predelu samega sklepa, je lahko posredni znak povečanih obremenitev na kost, ki so lahko posledica obrabe sklepa.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor!

Lep pozdrav!

Prosim.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close