Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Desno koleno – razlaga MR izvidov

Desno koleno – razlaga MR izvidov

Pozdravljeni,

sem tekačica, polmaratonka. Tečem 2-3 tedensko. Na smučanju sem začutila bolečino v desnem kolenu, ki je kasneje tudi oteklo. Poslali so me na MR. Spodaj prilagam izpis iz izvida in vas prosim, če mi lahko pojasnite napisano. Poleg tega pa me zanima, ali svetujete operativni poseg?

IZVID:
Izliv v sklepu. Bakerjeva cista velikosti 5x2x1.
Mediopelarna plika, priležni hrustanec medialne fasete patele ima globoko fiskuro in aldhezije – verjeten plika sindrom.
Tetivno-ligamentarni aparat je ohranjen.
Lateralni meniskus je primeren.
Medialni meniskus je v predelu korpusa in posteriornega roga degeneriran, brez znakov za rupturo.
Lateralni nagib patele cca 18 stopinj.
Suspektna globlja fisura hrustanca na lateralnem tibialnem platoju posteriorno.
V mehkih tkivih ni videti posebnosti.

V naprej iskrena hvala za nasvet in odgovore.
Sandra

Spoštovani,

v izvidu navajajo prekomerno količino tekočine v kolenu (znak draženja) in zakolensko (Bakerjevo) cisto (običajno posledica dolgotrajnega draženja v sklepu), okvare sklepnega hrustanca na notranjem delu pogačice, ki so zelo verjetno povezane s povečano in zabrazgotinjeno notranjo obpogačično gubo sklepne ovojnice, okvare notranjega meniskusa in poko sklepnega hrustanca na zadnjem zunanjem začetnem delu golenice.

S pregledom je potrebno ugotoviti, kaj od naštetega Vam tudi povzroča težave. Če je to notranja obpogačična guba, bi priporočil artroskopsko operativno zdravljenje, sicer pa zelo verjetno ne. Ključne so ugotovitve kliničnega pregleda!

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

najlepša hvala za odgovor. Verjetno se bom ponovno obrnila na vas, ko dobim še izvid s strani zdravnika po kliničnem pregledu.

Lep pozdrav,
Sandra

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

prosim. Velja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close