Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem ARTHRON Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Otečen in boleč sklep palca desne noge

Otečen in boleč sklep palca desne noge

Spoštovani!
6.3. zjutraj sem se zbudil z zelo otečenim palcem desne noge, trajalo en teden, da sem šel 14.3.do zdravnika. Diagnoza putika, dobil tablete Indometacin belupo in začel z dieto. Po 10-ih dneh ni bilo izboljšanja>pregled krvi, ki je pokazal, da so protini v mejah normale, imam pa povišan sladkor(9)> po 25.3. sem na dieti za sladkor in še naprej jemljem tablete proti bolečini in vnetju.. Dobil sem napotnico za rentgen, ki bo 4.5. Poudarjeno mi je bilo, da moram biti fizično aktiven, kar sem vse do te bolečine v prstu bil. Tablete proti bolečinam niso rešitev, treba je odkriti vzrok in ga pozdraviti. Zato sem šel samoplačniško na UZ: sklepna špranja z medialne strani je jasno videti izpolnjeno sklepno kapsulo sklepa z že nakazanimi osteofiti na bazi I. falange. V sklepni kapsuli je videti hiperehogene vključke – možnost uratnih tofov, lahko tudi kristali sladkorja.
Sedaj lahko le kolesarim brez hudih bolečin. Star sem 45 let, pri zdravniku nisem bil dobrih 10 let, se redno ukvarjam s športom – tenis, plavanje, hoja v hribe. Kaj svetujete, da je potrebno narediti za ozdravitev sklepa na palcu?
[attachment=0]medialno.JPG[/attachment][attachment=1]dorzalno.JPG[/attachment]

Spoštovani,

priporočam, da opravite še že predvideno rentgensko slikanje stopala in slikanje stopala (s tem tudi prizadetega sklepa) z magnetno resonanco in da pridete nato na pregled s posnetki. Strinjam se, da je potrebno za učinkovito zdravljenje najprej ugotoviti VZROK.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close