Najdi forum

Z levim kolenom imam že dolgo časa težave. Prestal sem dve artroskopiji, ampak so še vedno prisotne bolečini, sploh pri daljši hoji, po stpnicah gor ali dol. Napoten sem in opravil sem MRI, ker imam kontrolo pri ortopedu čez dva meseca, bi vas prosil za kratko razlago izvida:
1) Napotna diagnoza:
Neopredeljena artroza kolena
2) Izvid:
Majhen izkiv s suspektnim sinovitisom. Majhna povrhnja fisuralateralne fasete hrustanca patele. Kratka longitudinalna ruptura anteriornega roga lateralnega meniskusa širjenjem do fenoralne sklepne površine.
Robni osteofit medialnega femoralnega kondila anteromedialno velikosti 4 mm. Na obremenilni površini medialnega femoralnega kondila je lateralno na arealu velikem približno 2 cm kortikalis konkavna oblike z imoresijo 3 – 4 mm z izrazitim perifokalnim edemom kostnine kondila. Nad njim ležeči sklepnih hrustanec izgleda zadebeljena, nehomogenega signala, v anterornem delu rupturiran.
Ostale prikazane strukture izgkedajo v mejah normalnega.
3) Mnenje:
Majhen izliv s suspektnim sinovitisom. Fisura hrustanca oateke. Ruptura anteriornega roga KM. Stanje po disektalnem osteohondritisu medialnega femoralnega kondila.

Hvala za odgovor in lep pozdrav

Hello, I must be going. But seriously.

Spoštovani,

v izvidu navajajo: nekaj čezmerne tekočine v kolenu (znak draženja), kratko vzdolžno raztrganino sprednjega dela zunanjega meniskusa ter hrustančno-kostno okvaro zunanjega končnega dela stegnenice.

Na osnovi kliničnega pregleda kolena in pregleda posnetkov MR, katerih izvid navajate, bi Vam zelo verjetno svetoval artoskopsko operativno zdravljenje – najverjetneje mozaikoplastiko okvarjenega področja notranjega končnega dela stegnenice (pokritje obolelega področja s hrustančno-kostnimi čepki, odvzetimi s sprednjega, manj obremenjenega dela stegnenice) ter zašitje zunanjega meniskusa.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close