Najdi forum

Pozdravljeni.
Pred 14 dnevi so mi naredili artrodezo gleznja oz.zatrditev gleznja.Druge moznosti ni bilo, tezavo mi je povzrocil revmatoidni artritis. Nosim škorenj uporabljam bergle, šive bom pobrala jutri.Rana se lepo celi.
Me pa skrbi ker se mi je vceraj zacelo pojavljati obcasno mravljincenje po razlicnih delih stopala.Je to kaj zaskrbljujoce in alibo minilo.
Hvala vam za odgovor

Spoštovani,

če je mravljinčenje povezano z otekanjem, priporočam v mirovanju dosledno višji položaj operirane okončine od prsnega koša ter hlajenje otečenega področja z ledom (preko tkanine) po 20 minut z urnimi presledki. Če na ta način mravljinčenje ne bo prenehalo, priporočam pregled pri operaterju.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala za odgovor.
Ne mravljinci niso povezani z otekanjem.
Noga je lepa, tudi bolecin ni nobenih, zato ze en teden ne jemljem protibolecinskih tablet in ne uporabljam ledu.
Je pa res, da zdaj dva dni kar malo delam za racunalnikov, seveda v skornju, noge pa res nisem imela privzdignjene.
Bi bil morda lahko to vzrok?
Ker res zanimivo, da se mi je to pojavilo po 14dneh.
Hvala vam.
Lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

upoštevajte nasvet o višjem položaju poškodovane okončine, kadar mirujete. Drugi mogoči razlog je razvoj Sudeckove bolezni (kompleksni regionalni bolečinski sindrom), katerega vzrok je neobremenjevanje poškodovane ali operirane okončine (predvidevam, da obremenjevanje pri Vas zelo verjetno (še) ni dovoljeno). Vendar glede na opis nimate tipične slike.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani.
Hvala vam za odgovor, sem upostevala vas nasvet in imam v pocitku skoz dvignjeno nogo.Upam, da bodo mravljincki tako kot so prisli tudi nenadoma odsli.
Vas lahko prosim se za mnenje, kontrolo imam cez 14dni pri kirurgu, ali lahko ce mravljincki ne zginejo pocakam do ptegleda ali moram zaradi mravljincev prej na pregled?
Hvala vam

Spoštovani,

če ne boste opazila večje otekline, lahko počakate do rednega pregleda.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close