Najdi forum

Zlom 2,3,4 stopalnice

Zdravo!

V nedeljo popoldne se mi je pripetila manjša nezgoda.
Kako so kosti v stopalu polomljene to nevem, ker mi niso pokazali slike (sem namreč v Franciji). Jutri pridem nazaj v Slovenijo. Obiskala bom osebno zdravnico in jo vprašala za informacije-kako pa kaj, če bo treba še enkrat slikat…)
Občutek je intenziven s pritiskom. Dobila sem gips do kolena in strogi počitek. Zanima me, koliko časa traja da se nartne kosti zacelijo? (meni so rekli, da bom morala imeti gips najmanj 14 dni) Kako potem poteka obremenitev? Sem aktivna športnica, seveda bom počakala, da telo do konca okreva, približno bi pa rada vedela koliko časa potrebujem, da bom začela normalno teči, delati yogo..?
Kaj pa glede prehrane? Kaj svetujete, da je dobro jesti za čimprejšnjo regeneracijo kosti?

Hvala za odgovore

Spoštovani,

najprej moram natančno videti za kakšne zlome gre. Če se zlomi na običajnih rentgenskih posnetkih ne vidijo natančno, priporočam še slikanje stopala z računalniško tomografijo (CT) in nato pregled s posnetki. Sicer zahteva večino zlomov stopala imobilizacijo 3 tedne, nekateri zlomi pa tudi do 6 tednov.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close