Najdi forum

Orthokin terapija

Spostovani

Mene pa zanima ali obstaja kdo ki ima,je imel poskodbo hrustanca inbse je zdravil z terapijo orthokin ali njej podobno variantno. Glede na to da je samo samoplanicniska me zanima ali je kdo ze probal omenjeno terapijo

Meni inekcije hiularonsle kisline niso pomagale nic

Spoštovani,

pri nas uporabljamo novejšo metodo zdravljenja – zdravljenje s plazmo bogato s trombociti s sistemi švicarskega proizvajalca RegenLab.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spostovani

Predvidevam da sta orthokin in vasa terapija precej podobni…zanima me ali pri vasi terapiji z krvjo je potrebna bolniska ko se inekcija da v koleno…ali se lahko koleno po aplikaciji obremenjuje v sluzbi glede na to da ni glih posarnisko delo…kako je z sportom..predvsem kolo

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

terapiji sta sicer podobni, le da je terapija, ki jo izvajajmo mi, novejša in podprta z več raziskavami. Dva dni po prejetju injekcije odsvetujemo velike, sunkovite in dolgotrajne obremenitve delov telesa, ki jih injiciramo. Glede na to, da dajemo tovrstne injekcije praviloma ob petkih popoldan, bolniški stalež običajno ni potreben. Po preteku dveh dni od prejetja injekcije se lahko pričnete ukvarjati z zmernimi športi.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Se pravi da ce se inekcijo prejme v petek se gre lahko normalno v sluzbo v ponedeljek( nimam glih pisarniskega dela..so tudi obremenitve ,niso nonstop so pa),,,,,glede na to da se inekcije prejme v tedenskih razmakih bi bila potem potreba vec tedenska bolniska v kolikor pa ne vem ce bi jo dobil……kaj menite vi kot dr…ker ce se odlocim za eno od terapiji ki je kar draga nebi rad potem delal narobe da potem terapija nebi bila uspesna

V mislih imam orthokin terapijo in vaso ki je zelo podobna

Kako je z uporabo el stimulatorja

Spoštovani,

da, v ponedeljek bi lahko koleno noramlno obremenjeval.

V primeru plazme bogate s trombociti (naše metode) dobite 1 do 3 injekcije v dveh do 12 tedenskih razmakih.

Kako je z uporabo el stimulatorja? Dva dni po prejetju injekcije odsvetujem uporabo električnega stimulatorja, nato pa ni več omejitev pri uporabi.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spostovani

17.5 sem.prejel v sklep zadnjo inekcijo orthokin terapije..v bolniski sem biu celi mesec sedaj pa me zanima ali lahko z 1.6 zacnem sluzbo ki ni ravno pisarniska..se pravi odvzadnjee inekcije bo minilo cca 2 tedna…malo me bega odgovor zdravnika ki je odsvetoval obremenitve kolena do kontrola ki je sele cez 3 mesece

Sicer je stanje enako ali malobslabse

Prosim za vase.mnenje ki ste me tudi operirali

Dia..poka na zunanjen delu kondila golenice 2cm..zmehcan hrustanec

Spoštovani,

zdravljenja z Orthokinom ne poznam do potankosti, saj ga nisem nikoli izvajal. Tako tudi ne poznam priporočil po zdravljenju. Glede na podobnost z zdravljenjem s plazmo bogato s trobmociti, odsvetujem večje obremenitve vsaj 3 tedne od prejetja zadnje injekcije. Vsekakor pa odsvetujem obremenitve, ki povzročajo bolečine.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Lp

Pri atroskopiji ste podali diagnozo

V zunanjem delu kolena vidi 2cm dolgo piko sklepnega hrustanca na kondicijo golenice ki sega preko debeline in v o količini na 2 cm na kvadrat,, zmehča hrustanec

Odločil sem se da opravil orthokin terapijo v artroza pri huseinu
Prejel sem 6 infekcij… Od zadnje prejete je minili 31 dni…. Naj omenim da me trenutno boli prav na tisti strani kje je poka hrustanca

2meseca sem bil v bolniški… Od tega en mesec od prejete zadnje inekcije v sklep

Ker se je bolniška iztekla me zanima kdaj in ali če sploh lahko koleno obremenim če pa me boli… Ali si lahko naredim dodatno skodo v kolenu.. Nimam Glih pisarniškega dela…. Ali lahko obremenjevanje kolena izniči terapijo.. 2 meseca nisem delal skoraj nič čaj.. Sedaj v službi pa treba delat
Jemljem tudi 1000 mg glukozamin.. Msm….hondrotoin

Hvala

Lp

Pri atroskopiji ste podali diagnozo

V zunanjem delu kolena vidi 2cm dolgo piko sklepnega hrustanca na kondicijo golenice ki sega preko debeline in v o količini na 2 cm na kvadrat,, zmehča hrustanec

Odločil sem se da opravil orthokin terapijo v artroza pri huseinu
Prejel sem 6 infekcij… Od zadnje prejete je minili 31 dni…. Naj omenim da me trenutno boli prav na tisti strani kje je poka hrustanca

2meseca sem bil v bolniški… Od tega en mesec od prejete zadnje inekcije v sklep

Ker se je bolniška iztekla me zanima kdaj in ali če sploh lahko koleno obremenim če pa me boli… Ali si lahko naredim dodatno skodo v kolenu.. Nimam Glih pisarniškega dela…. Ali lahko obremenjevanje kolena izniči terapijo.. 2 meseca nisem delal skoraj nič čaj.. Sedaj v službi pa treba delat
Jemljem tudi 1000 mg glukozamin.. Msm….hondrotoin

Hvala

Spoštovani,

idealno bi bilo, da bi se pri delu izognil obremenitvam, ki vam povzročajo bolečino. Če to ne bo mogoče, priporočam, da pridete na kontrolni pregled. Z jemanjem glukozamina (1500 mg dnevno) pa priporočam vsekakor nadaljevati.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spostovani

Od prve inekcije orthokin je minilo 3 meseca.. Od zadnje pa dober mesec…. Ali lahko počasi začnem voziti kolo na krajše razdalje… In in ali lahko delam vaje z iztegnjeno nogo in obremenitvijo 1kg…..bolecine vstajajo tudi v mirovanju… Prav tako pri vožnji kolesa…. Sicer imam te bolečine že od operacije aprila lani…. Pred terapijo orthokin opravil slikanje kolena z mri ki pa je bil BP.. Prav tako se zopet ni videlo poke hrustanca ki pa ste jo kot moj operater videli na zunanjem delu golenice pri atroskopiji

Spoštovani,

menim, da zaradi zdravljenja z Orhokin-om niso več potrebne nobene omejitve. Vsekakor pa priporočam le tiste obremenitve, ki vam ne povzročajo težav. Glede na vztrajanje bolečin priporočam kontrolni pregled, na katerega prinesite tudi zadnje posnetke z magnetno resonanco.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spostovani …imam diagnozo ki ste jo pri atroskopiji vi postavili in sicer fractura chondralic condyli lateralis tibiane sin 3A (2cm)

Od atroskopije imam se vedno velike probleme z levim kolenom.predvsem spredaj in na zunanji strani…koleno ne oteka…mri do sedaj niso pokazali nic….tudi kontrolni po atroskopiji nic…..v koleno sem dobil inekcijo hiularonske.kisline…..6inekcij terapije orthokin..uporabljam el.stimilator ..jemlem glukozamin v kombinaciji 1500mg dnevno…delam vaje…vozil kolo pa vendar imam se vedno bolecine v kolenu spredaj in levo zunaj

Delam v sluzbi kjer so sicer obremenitve na vsake toliko casa ..vendar so in koleno me boli…bolniska za teden ali dva ne pomaga ker je stanje enako tudi doma.zanima me kako skodo si delam v sluzbi kjer delam kljub bolecinam…vaje delam z iztegnjeno nogo obremenitev 2 kg….vozim kolo….ali.moram prenehat vozit kolo in delat vaje ker imam enako bolecine

Kot vidim obstaja samo se ena varianta in sicer maticne celice ki pa niso poceni pa se nobene garancije ni

Spoštovani,

matične celice bi bile v vašem primeru zanesljivo pretirano zdravljenje. Priporočam, da se še enkrat oglasite v moji ambulanti, kjer se bova glede na to, od kje bolečina izvira, pogovorila o preostalih možnostih zdravljenja. S seboj prinesite zadnje posnetke slikanja z magnetno resonanco.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Dobil sem napotnico za mri l kolena ki pa ga imam januarja…sebl oglasim nato pri vas.zanima me kako skodo si delam v kolenu v sluzbi kjer so doloceno obremenitve in seveda z tem bolecine…bolniske se itak ne dobi kar tako oziroma jo komisija zakljuci pa tudi ne.pomaga ker je bolecina.prisota tudi doma kobsem bil na dopustu in ali lahko kljub bolecini delam vaje z iztegnjeno nogo in pa vozim zmerno kolo..ali je potrebno vse prenehat

Spoštovani,

idealno bi bilo, da bi se izognil vsemu, kar Vam povzroča bolečine. Zavedam pa se, da to vedno ni mogoče. Predvsem morava ugotoviti, od kod bolečine izvirajo.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Se oglasim pri vas po opravljeni magnetni

Velja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Velja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close