Najdi forum

Spoštovani,

sicer v mojem primeru ne poznam vzroka za moje težave in bi vas prosila za mnenje:

pred približno letom in pol se je pojavila bolečina pod ramenom. Ta bolečina se širi tudi v predel za lopatico. Sprva je bolečina bila le občasna sedaj pa je vse pogostejša. Bolečina se pojavi zlasti pri določenih gibih rotacije ( na primer , če roko .ki je odročena v višini prsi hočem dati za hrbet, če roke prekrižam na prsih in jih imam nekaj časa premiru, potem roko komaj dvignem). Gibi kot je dvigovanje roke nad glavo mi ne delajo problemov.
Osebni zdravnik me je napotil na rentgen ramena ter na UZ ramena. Obe preiskavi nista pokazali ničesar oz. vse naj bi bilo vredu. Nato me je dala na rtg vratnih vretenc. Slika je pokazala ,da imam manjše osteofite .
Ker so težave vedno hujše, saj v službi težko delam ( večinoma časa sem v sedečem položaju, delam na računalnikom) sem dobila napotnico za pregled pri ortopedu. Mnenje os. zdravnika je bilo ,da naj bi moje težave izvirale iz vratnih vretenc.
Ortoped ,ki me je pregledal je bil mnenja, da so težave v ramenu, poslal me je na magnetno resonanco ramena.
Izvid MR se glasi:

MR desne rame v standardnih ravninah in sekvencah:
AC razdalja primerna, drobne subhondralne ciste na strani akromiona, brez izliva.
Subakromialni prostor minimalno ožji, acromion tip 1, tekočine v subacromialni burzi ni.

Droben mehkotkivni kalcifikat nad zgornjim robom velikega tuberkla ob narastišču tetive supraspinatusa- znaki blage kalcificirajoče tendinoze.
Tetive rotatorne manšete so ohranjene in primerne strukture, rupture ni.

Brez edema kostnine ali okolnih mehkih tkiv.
Tetiva DGB v sulcusu je ohranjena brez tenosinovitisa.
Izliva intaartikularno ni , labrum orientacijsko primeren.

Mnenje:
Kalcifirajoča tendinoza supraspinatusa
Začetna degenerativna sprememba AC sklepa

Spoštovani g. doktor,
prosim za razlago izvida ter ali glede na izvid lahko te strašne bolečine v ramenu- oziroma čutim jih kot bi bolelo na predelo od ramena navzdol proti mišici bile lahko vzrok v ramenu ? Včasih čutim bolečino tudi na dlani kjer se prične palec.
Povedati moram ,da ko naredim nepravilen gib z roko ,je kod ,da mi roka nekje ” zašteka”, pojavi se huda bolečina v ramen oz . bolj navzdol po mišici. Tudi na fizioterapiji , ki sem jo opravila ( magnet, uz ,telovadba ni bilo kaj bolje).

LP

Spoštovani,

vzrok za bolečino je lahko v ramenu (predvsem okvarjena kita mišice supraspinatus – zgornja mišica rotatorne manšete), je pa glede na vrsto in lokacijo bolečine, bolj verjeten vzrok v vratni in/ali prsni hrbtenici.

Priporočam, da opravite še slikanje vratne in prsne hrbtenice z magnetno resonanco, nato pa, da pridete na pregled s posnetki vseh slikanj (ramena, vratne in prsne hrbtenice z magnento resonanco).

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,

hvala vam za odgovor. Glede na to ,da me je na magnet ramena napotil ortoped- s težavo, vem da me ne bo želel napotiti še na magnet vratne in prsne hrbtenice.
Ali je možno priti na pregled k vam samoplačniško , nato pa me vi napotite na magnet naprej na napotnico?

Koliko stane pri vas prvi pregled?

lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

da. Cena prvega pregleda je 100 EUR. Potrebujete napotnico za kirurga ali za travmatologa.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close