Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Gibala/Gibalni sistem Klinika za sklepe, hrbtenico in poškodbe Medialni tibialni stres sindrom stopnje 3 (edem intramedularno, ohranjen korteks)

Medialni tibialni stres sindrom stopnje 3 (edem intramedularno, ohranjen korteks)

Pozdravljeni,
V maju 2016 se mi je kar naenkrat pojavila bolečina v predelu leve goleni (na sredini notranji del). Prve tri tedne je bila bolečina zelo izrazita in boleča že pri vsakem koraku stopala na tla (torej ob sami normalni hoji). Čez 3-4 tedne je ta bolečina sama od sebe odnehala in je bilo vse v redu. Nato se je bolečina vsake toliko časa vrnila. Zaradi vsega naštetega sem se odločila na pregled pri ortopedu, ki me je poslal naprej na magnetno resonanco. Naj prvo poudarim, da se nisem nikoli intenzivno ukvarjala s športom, še manj s tekom…ljubiteljsko pa z vsakodnevnimi športi kot so kolesarjenje, hoja, plavanje, smučanje pozimi in razne aktualne skupinske telovadbe za razgibavanje celotnega telesa. Izvidi magnetne resonance, oktobra 2016 so pokazali, da imam Medialni tibialni stres sindrom stopnje 3. Na izvidu je bilo tudi zapisano citiram: “V diafizi srednje tibije je intramedularno signal edema kostnega mozga, ki poteka v dolžini okrog 7 cm. v isti višini gre tudi za blag edem podkožja ob medilani faseti diafize tibije. Znakov za defekt ali fisuro korteksa ali intramedularnih trabekul ni.Ostali skelet, mišice in tetive ima normalen signal. brez večjih sprememb v poteku žil in živcev.” Z izvidi sem odšla nazaj na pregled k ortopedu, ki je priporočal fizioterapijo: tens in uv masažo…kar sem tudi opravila. Po temu je bilo bolje nekaj časa, čeprav sem občasno ob hoji ali v mirovanju še vedno občutila bolečine. Te bolečine so nekaj časa v mirovanju, potem pa se spet pojavijo, vendar nikoli v tako hudi obliki kot prvič. Stara sem 39 let in ta neprijetna bolečina me zelo ovira pri vsakodnevnih opravilih. Včasih me v mirovanju tudi “cuka-trga na bolečem delu”.Ukvarjanju s športom se izogibam, ker se bojim, da me bo začelo boleti še bolj. Glede na to, da se to vleče že skoraj eno leto me zanima ali je bolečino možno čisto odpraviti ali bo vedno tako. Zanima me tudi, na koga se lahko še obrnem oz. h komu me lahko napotite z mojimi opisi težav. Meni se to vseeno vleče zelo dolgo, ne najdem pa nobenega pravega razloga zakaj se mi to ne zaceli…? Stara sem 39 let in
Prosim za vaše strokovno mnenje.
Hvala.

Lep pozdrav,
TK

Spoštovani,

priporočam, da opravite ponovno slikanje goleni z magnetno resonanco in da pridete nato na pregled z novimi in starimi posnetki. Na ta način se bo lahko ocenilo razvoj procesa in na osnovi tega tudi predlagalo zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close