Najdi forum

Poškodba kolena, pogačica (udarec)

Pozdravljeni,

že predn 3 leti se mi je pri nogometu zgodila poškodba na kolenu. Z igralcem iz nasprotne ekipa vsa se zaletela in treščila z koleni drug v drugega (moje desno koleno). Takoj po trku nisem čutil nič posledic, po 2 tednih pa me je med tekom koleno začelo zelo močno boleti. Odšel sem k zdravniku in niso ugotovili nič posebnega. Po tem sem malo opustil treninge. Zdaj pa sem se jih spet lotil in me je v istem kolenu spet začelo zelo boleti. Bolečina je v desnem kolenu na levi strani pogačice in pod pogačico. Če počivam ni nobene bolečine, če koleno premikam me zaboli. Hoja po stopnicah navzdol pa je skoraj nemogoča. Ko počepnem se v desnem kolenu sliši nekakšno hreščanje, česar v drugem kolenu ni za slišati (to sem opazil po poškodbi že ko sem se prvič poškodoval).

Kaj predlagate?

V naprej se zahvaljujem za vaš odgovor.

Lep pozdrav,
Rok

Spoštovani,

zelo verjetno ste si poškodoval sklepni hrustanec v sprednjem delu kolena.

Priporočam:
1. opraviti slikanje bolečega kolena z magnetno resonanco z močjo magneta 3 Tesla (boljši prikaz sklepnega hrustanca). Takšne naprave imajo v obeh UKC-jih (Lj in Mb) ter v Ambulanti za magnetno resonanco in rentgen, Lavričeva 1, 2000 Maribor.
2. pregled s posnetki opravljenega slikanja z magnetno resonanco.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni,

pred tremi dnevi sem med igranjem nogometa s pogačico trčil ob tla. Sprva sem domneval, da gre le za udarec in koleno sem obremenjeval naprej. Šele naslednji dan je prišlo do otekline na vseh straneh pogačice, bolečina pa se je stopnjevala iz dneva v dan. Če mirujem v ležečem položaju, bolečine skoraj ne čutim (čutim le “napolnjeno/utesnjeno” koleno), ko želim vstati, pa se pojavi neznosna pekoča in ostra bolečina v pogačici. Hodim zelo težko, koleno lahko pokrčim le malenkost, saj se znova pojavi pekoča bolečina v predelu pogačice. Če koleno povijem, se odrgnina na pogačici, ki je nastala ob trku, vsakič znova zagnoji.

Hvala in lep dan!

nova
Uredništvo priporoča

Pozdravljeni,

pred tremi dnevi sem med igranjem nogometa s pogačico trčil ob tla. Sprva sem domneval, da gre le za udarec in koleno sem obremenjeval naprej. Šele naslednji dan je prišlo do otekline na vseh straneh pogačice, bolečina pa se je stopnjevala iz dneva v dan. Če mirujem v ležečem položaju, bolečine skoraj ne čutim (čutim “napolnjeno/utesnjeno” koleno), ko želim vstati, pa se pojavi neznosna pekoča in ostra bolečina v pogačici. Hodim zelo težko, koleno lahko pokrčim le malenkost, saj se znova pojavi pekoča bolečina v predelu pogačice. Če koleno povijem, se odrgnina na pogačici, ki je nastala ob trku, vsakič znova zagnoji.

Hvala in lep dan!

Pozdravljeni,

priporočam, da čimprej opravite slikanje poškodovanega kolena z magnetno resonanco in da pridete nato na pregled s posnetki ter izvidom.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close