Najdi forum

Izvid MR kolena

Spoštovani!
Prosim za razlago izvida MR levega kolena.
V prilogi vam pošiljam radiološki izvid.

Hvala za odgovor
Lep pozdrav
Jani

Spoštovani,

v izvidu navajajo popolno raztrganino sprednje križne vezi, raztrganino zunanjega meniskusa, katerega del je pomaknjen v sredino kolena, poškodbo sklepnega hrustanca na zunanjem delu golenice, kjer je tudi manjši zlom in oteklina kostnine.

Priporočam relativno nujno (v teku nekaj tednov) artroskopsko operativno zdravljenje.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Najlepša hvala za razložitev izvida.
Zanima me, ali vi opravljate artroskopije kolena preko napotnice? Pri osebnem zdravniku sem dobil napotnico za travmatologa pa me zanima če vi sprejemate paciente preko napotnice ali le samoplačniško? Star sem 18 let in bi zato rad rešil te težave čim prej…
Lp Jani

Spoštovani,

na oba načina. Privatna operacija je mogoča v teku 14 dni, operacija na napotnico pa v 12 do 18 mesecih.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Ali je pred operacijo potreben se kaksen pregled? Koliksna je cena privatne operacije?
Koliko casa po operaciji je potrebno za normalno hojo in koliko casa traja okrevanje?
Hvala za odgovore.
Lp Jani

Spoštovani,
Pred dobrimi 14 dnevi sem si na smučanju poškodovala desno koleno. Prejela sem izvid magnetne resonance, ki pravi takole:
Večji izliv in manjši predel hiperemije v predelu lateralnega kondila.
Kolateralna ligamenta sta v redu, tudi patelarni. Zadnji križni je blago distendiran, homogen.
Sprednji križni je parcualno rupturiran. Sagitalni posnetki pokažejo tudi manjši predel hiperemije na nivoju medialnega-tibialnega platoja.
Meniska sta v redu.
Začetna hondroapatija v predelu medialnega – tibialnega platoja in plitka osteohondralna lezija lateralnega kondila.
Blago distendirana poplitealna tetiva.
Udarnina vastusa in delno tudi bicepsa in popliteusa.
Koleno me boli predvsem ob krčenju. Čutim rahlo nestabilnost. Težave imam tudi z bolečino v mečih in “otrdevanjem” celotne noge od kolena navzdol, predvsem ponoči, ko ne najdem pravega položaja za lego noge. Po navodilu fizioterapevta vozim kolo, rekel je tudi naj normalno obremenjujem nogo, naj poskusim celo teči (kar zaenkrat še ne zmorem), ob hoji nazaj po hribu čutim naslednji dan večje bolečine v kolenu, ter občutek težje cele noge..
Ker se rada ukvarjam s športom me zanima dolgoročno zdravje kolena (da ne bi zaradi obremenitve prišlo do poškodb ostalih delov kolena), zato Vas lepo prosim za mnenje ali bi vi svetovali operativno zdravljenje sprednje križne vezi (in mogoče še česa v kolenu, izvida ne razumem) ali zadostuje fizoterapevtsko zdravljenje.
Za odgovor se vam najlepše zahvaljujem in vas lepo pozdravljam!

Spoštovani,

za začetek priporočam opraviti meritev delovanja sprednjih križnih vezi z artrometrom GNRB (izvaja sodelavka doc. dr. Renata Vauhnik, dipl. fth. – [email protected]), nato pa pregled z izvidom meritev ter s posnetki opravljenega slikanja z magnetno resonanco. Za odločitev o načinu zdravljenja so najpomembnejše ugotovitve pridobljene pri kliničnem pregledu!

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

jancheek
06 Mar 2017 21:51
Ali je pred operacijo potreben se kaksen pregled? Koliksna je cena privatne operacije?
Koliko casa po operaciji je potrebno za normalno hojo in koliko casa traja okrevanje?
Hvala za odgovore.
Lp Jani

Spoštovani,

odgovoril sem Vam v zasebnem sporočilu.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close