Najdi forum

Nenavadni simptomi zatekanja roke

Pozdravljeni,
Imam tezavo. In sicer sem prezivel prometno nesreco, vendar z zlomljenimi vsemi okoncinami. Tezava se nanasa na desno roko. Tu je bilo zlomljeno zapestje in kljucnica. Roka je cel cas rahlo rdece obarvana in daje obcutek ‘polnosti’, ko pa dvigujem utezi se pa to samo se stopnjuje. Roka postane zelo rdeca proti drugi, precej zatece, in obcutek polnosti je tako velik , da je sploj ne morem popolnoma skrcit. Kot da kri iz nje nebi odtekala.
Po 1 uri pocitka ta obcutek izgine v 90%.
Imel sem ze UV zil. Bil pri xy zdravnikih. Vse preiskave so bile brez posebnosti, zile pretocno, edino vena v predelu kljucnice zadebeljena. Toda zdravniki pravijo, da mi nebi smelo to povzrocati taksne tezave. Svetoval mi je tudi ct-flebografijo, ki pa je se nisem opravil.
Sam imam sum na vensko trombozo. Ali je mozno, da je kaj z misico? Zabrazgotinjena? Saj je biceps precej trsi od levega.
Prosim za pomoc, pri primeru kjer mi ne ve nihce pomagat.
Lp

Spoštovani,

priporočam, da CT flebografijo vsekakor opravite. Če bosta zamašitev žile ali oviran odtok kot mogoča vzroka izključena, je najverjetnejši vzrok kompleksni regionalni bolečinski sindrom ali Sudeckova popoškodbena bolezen.

Torej: najprej priporočam izvedbo CT flebografije, nato pa pregled s posnetki in izvidom ter s vso medicinsko dokumentacijo, ki se nanaša na to poškodbo.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close