Najdi forum

Pozdravljeni.
Imam naslednjo situacijo: konj mi je stopil na stopalo, kjer je stal cca 20 sekund. Pri tem mi je dejansko poškodoval le palec na nogi. Sicer se mi je že nekajkrat zgodilo, da mi je konj stopil na nogo, vendar je tudi takoj odstopil, bolečina pa je minila že po kakšni minuti. Prst je po nekaj urah postal rdeče-vijolične barve, a ker ga lahko premikam se nisem odločila iti k zdravniku. Zanima me ali gre lahko za zlom kljub temu, da prst lahko premikam, prisotna je le bolečina ob upogibanju členka in pri hoji. Omeniti moram še, da imam osteoporozo …
Hvala in lep pozdrav

Spoštovani,

priporočam počakati 3 dni od poškodbe in v tem času prst hladiti z ledom ali obkladki po 20 minut z urnimi presledki ter počivati z višjim položajem poškodovane okončine. Če bodo bolečine v tem času pomembno nazadovale, je verjetnost zloma majhna, če pa bodo vztrajale, priporočam obisk zdravnika.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close