Najdi forum

Zlom gležnja – stanje

Pozdravljeni!

Dne 13.1.2017 sem si poškodoval oz. zlomil kost pri gležnju in sicer diagnoza: Fractura malleoli interni ATC sin. Dobil sem mavec, ki so mi ga po enem mesecu odstranili in sicer 13.2.2017. Gleženj je bil še malce otečen palatorno je mesto zloma še malce občutljivo. RTG je pokazal, da je zlom v večji meri zaraščen in položaj dober, vendar pa so mi svetovali oz. mi pripravili mavčno longeto, ki naj jo nosim še 2 tedna, nato pa jo lahko odstranim in pričnem s polovičnim obremenjevanje noge. Naslednjo kontrolo pa imam potem šele 13.3.2017. Imam pa par vprašanj

Ali je priporočljivo, da vmes kaj odstranim longeto ter si hladim gleženj?
Ali lahko v tem času, dokler imam longeto že začnem kaj z razgibavanjem (npr. da si dam dol longeto za toliko časa, da začnem malce z razgibavanjem)
Ali mi pri tej poškodbi pripadajo tudi toplice oz. rehabilitacija?

Hvala na odgovorih in LP,

Spoštovani,

odgovore sem Vam že poslal na elektronski naslov.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close