Najdi forum

Pozdravljeni,

Dne 13.1. sem si poškodoval gleženj (zlom) in sicer fractura malleoli interni ATC sin (S826). Dobil sem nehodilni mavec. 13.2. so mi odstranili mavec in dobil sem mavcno longeto, ki jo moram nositi še 2 tedna, brez obremenjevanja noga. Po 14 dneh lahko longeto odstranim in začnem s polovičnim obremenjevanjem noge. Naslednjo kontrolo imam pa 13.3.

Ob zadnji kontroli 13.2. Je bilo ugotovoljeno, da je zlom v vecji meri zarascen, polozaj dober. Glezenj je se malce otecen, palpatorno je mesto zloma se obcutljivo.

Imam par vprasanj:
Ali lahko sedaj ze zacnem kaj z razgibavanjem noge?
Se lahko kaj odstrani longeto in kaj hladi predel gleznja z obhladki? Ali ni priporocljivo?
Je za tako poskodbo predvideno tudi zdravljenje v toplicah?
Kdaj se zacne s fizioterapijo?
Obstaja, s čim bi lahko pohitril zdravljenje?

Spoštovani,

še nekaj odgovorov:

Ali lahko sedaj ze zacnem kaj z razgibavanjem noge? Po preteku 6 tednov od poškodbe.

Se lahko kaj odstrani longeto in kaj hladi predel gleznja z obhladki? Ali ni priporocljivo? Po preteku 6 tednov od poškodbe.

Je za tako poskodbo predvideno tudi zdravljenje v toplicah? Če ni zapletov, ne.

Kdaj se zacne s fizioterapijo? Priporočam pričetek po preteku 8 tednov od poškodbe.

Obstaja, s čim bi lahko pohitril zdravljenje? Nič, kar bi bilo trdno dokazano.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close