Najdi forum

Nateg zadnje lože stegna

Pozdravljeni!

Dva dni nazaj sem si pri padcu v ”špago” na desni nogi nategnila mišico zadnje lože stegna in po uz pregledu je zdravnik dejal, da je mišica nategnjena in verjetna tudi fractura mišice, ki pa se z uz ne vidi najbolje. Predpisal mi je lokalno hlajenje in metamizol stada 500 mg analgetike. Po padcu se nisem mogla samostojno vstati in noga mi je kar ”klecala” nazaj. Zelo me boli zadnjična glavna mišica, celo bolj kot zadnja loža. Hoja je zelo zelo omejena in pogosto me tako ”useka” v mišici, da mi postane kar slabo. V ležečem položaju se komaj obračam in noga je na splošno zelo negibljiva, rahlo otečena, vendar brez kakšnih modric in vidnih poškodb. Je možno, da je poškodba resnejša in bi zdravnik kaj spregledal oziroma kakšne posledice lahko pusti nateg mišice. Zanima me tudi okviren čas okrevanja. Hvala

Spoštovani,

najzanesljivejša metoda za prikaz poškodovanih tkiv je v takšnih primerih slikanje z magnetno resonanco. Priporočam, da jo opravite in da pridete nato na pregled s posnetki in izvidom. Zdravljenje takšne poškodbe lahko traja od 3 tednov pa vse do treh mesece. Odvisno je predvsem od obsežnosti poškodbe.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni ponovno, hvala za odgovor. V pon imam kontrolo pri osebni zdravnici in bomo videli, kako naprej. Bolečina v zadnji loži sicer pojenja, me pa grozno boli v zadnjici in ko sedim, je občutek takšen, kot bi mi nekaj pritiskalo na živčevje. Zelo neprijetno in boleče. Mislite, da je možna poškodba sedalne kosti in kako to vpliva na gibljivost noge? Hvala in lp

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani,

poškodba kosti je manj verjetna, ni pa nemogoča. Pri takšnem načinu poškodbe lahko pride do iztrganja katere izmed mišic skupaj s koščkom kosti, na katero se prirašča. Kot sem že zapisal, priporočam slikanje z magnetno resonanco.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Pozdravljeni! Danes sem bila na pregledu pri osebni zdravnici, nisem pričakovala, da bom na nek način razočarana nad našim zdravstvenim sistemom, čeprav svojo zdravnico zelo spoštujem. Po enem tednu so se mi pojavile majhne številne modrice po nogi in če bi bil samo nateg, bi lahko že skorajda skakala naokoli, tako pa me grozno boli rit, kot bi imela ošpičen kamen v tazadnji, ko poskušam sesti na desno plat. Enostavno ne gre in ob tem si popolnoma ukrivljam hrbtenico. In kaj je rekla zdravnica? Ponovna kontrola čez teden dni, o kakšnih nadaljnjih preiskavah lahko torej zaenkrat še en teden samo sanjam, niti nisem upala vprašati za kakšno MR, samoplačniško si 300 kar tako zaradi trenutnih življenjskih okoliščin ne morem privoščiti, tako da bom vsaj nekako poskušala s samoplačniškim UZ, ki stane bistveno manj pa da vidimo, če bo in upam da kaj pokazalo. S terapijami je pa tako, da bi po besedami zdravnice že morala začeti z njimi, čeprav bi z napotnico prišla na vrsto šele čez dva meseca (seveda je še nimam). Pravzaprav pa kako naj začnem izvajati neke vaje in terapije, če sploh ne vem, kaj je srž problema. Ne vem, kaj drugega bi lahko storila in moram reči, da sem kar malo obupana. Kaj mi svetujete? Za odgovor bom zelo hvaležna.

Spoštovani,

ultrazvočni pregled je lahko dober začetek. Lahko ga opravite tudi pri nas. Vsekakro pa priporočam PRED pričetkom fizioterapije natančno ugotoviti, kaj je poškodovano. Na osnovi ultrazvočnega izvida bo tudi morebitni pogovor z Vašo zdravnico o slikanju z magnetno resonanco lažji.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Spoštovani,
Pri treningu borilnih veščin sem si zaradi neogretih mišic poškodoval del zadnje stegenske mišice. Poškodba je nastala pri izvajanju udarca z nogo ,kjer sem zažutil pekočo bolečino. Bolečina ni bila tako velika, da bi moral trening prekiniti. Od poškodbe je že cca. 2meseca. Bolečino čutim samo pri izvajanju razteznih vaj ali poizkusu udarca z nogo. Brez problema lahko tečem, plavam in kolesarim.
Ali lahko na opis poškodbe in težav sumimo na kakšno resno poškodbo?
Hvala in prijazen pozdrav,
Marko

Spoštovani,

zelo verjetno je šlo le za delno pretrganje mišice. Vsekakor pa priporočam opraviti ultrazvočni pregled poškodovanega področja.

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close