Najdi forum

Razlaga MR desnega gležnja

Lep pozdrav.
Kot vidim imate kar veliko dela z razlago različnih izvidov in bi še jaz ”pristavila svoj lonček”, ki pa gre takole:

Klinični podatki: Stanje po abrupciji zunanjega maleola, bolečine

MR:
Majhen izliv v skočnem sklepu. Kostna avulzija LTFA s fibularnega narastišča z abrupcijo 4mm širokega kostnega fragmenta. V kostnini lateralnega maleola ter okolnih mehkih tkiv je blag edem. Izrazito zadebeljen hipointenziven LTFA – kronična remodelacija.
Ostali deli lateralnega kolateralnega kompleksa so ohranjeni, tudi lateralni retinakulum.
Zmeren nehomogen edem kostnine talusa v predelu trohlee in vratu.

Mnenje:
Kronična remodelacija LTFA po kostni avulziji s fibularnega narastišča.
Kontuziji kostnine lateralnega maleola in talusa.

Me pa zanima kaj zdaj to pomeni? Sicer sem že opravila fizioterapije ampak zaradi ne-izboljšanja so me komaj naknadno poslali na MR.

Se že vnaprej zahvaljujem za odgovor!
LP

Spoštovani,

v izvidu navajajo iztrganje mečničnega prirastišča sprednje vezi med mečnico in skočnico s koščkom kosti (sicer pri zvinu gležnja najpogosteje poškodovana vez), nekaj čezmerne tekočine zgornjem skočnem sklepu ter oteklino kosti v predelu gležnja (zunanji gleženj, skočnica).

Če od poškodbe še ni preteklo 3 mesece, priporočam za nadaljnjimi koraki (razen s fizioterpijo) počakati. Če pa je od poškodbe minilo že več kot 3 mesece, priporočam, da pridete na pregled s posnetki opravljenega slikanja z magnetno resonanco. Mogoče je (odvisno predvsem od ugotovitev pri pregledu), da bo potrebno tudi operatino zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close