Najdi forum

MR ARTROGRAFIJA LEVEGA KOLKA

Pozdravljeni
Prosim za mnen je za sledeci izvid
Po fluoroskopsko vodeni punkcijo levega kolka injiciramo okoli 15ml kontrastno ga sredstva. Sklep površine so kongrientne normalno oblikovane ob robovih so minimalni osteofiti na prehodu glavice v vrat femurja je antrolateralno nekaj kostne na plastitve. V posterosuperiornem labrumu na hondrolabralnem stiku je v dolžini 1.5 cm videti zatekanje kontrasta v vzdolžno iregularno spranjo kar predstavlja parcialno rupturo labruma. Dodatno je v anteriornem labrumu videti zatekanje kontrasta v zelo ozko spranjo ki sega čez celo debelino labruma-majhna popolna rupture.
Mnenje: Znaki parcialne rupture na hondrolabralnem stiku posterosuperiorno. Manjša popolna rupture v anteriornem labrumu. Noga me čedalje bolj boli in Kleč imam tudi težave z ledveno hrbtenico. Hvala na odgovoru Natasa

Spoštovani,

v izvidu navajajo delno pretrganje vezivno-hrustančne ustnice v zadnjem zgornjem delu levega kolka ter manjše popolno pretrganje le-te v sprednjem delu.

Glede na izvid menim, da bo za ureditev težav zelo verjetno potrebno artroskopsko operativno zdravljenje.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

Hvala na odgovoru zanima me ali lahko nogo obremenjujem in zakaj do tega pride z sportom se ukvarjam samo reaktivno. Zanima me tudi če lahko naenkrat operirajo obe nogi namreč za desni kolk sem že na čakalni listI nekako podobne težave Ali je možno da je povezan z sarkomom mehkih tkiv sem ga imela pod levi pazduho. Hvala lp Natasa

Spoštovani,

priporočam obremenjevanje nog le do meje bolečine. Tako si ne boste povzročala dodatne škode. Nastanek takšnih okvar ali poškodb je posledica kombinacije telesne zgradbe in obremenitev. Operativni poseg na obeh kolkih hkrati je sicer mogoč, vendar ga ne priporočam, saj obstaja velika verjetnost, da bo po operaciji potrebno vsaj nekajdnevno ali celo nekajtedensko razbremenjevanje operirane okončine.

Lep pozdrav,
Iztok Pilih

Lep pozdrav, Iztok Pilih [b]ARTHRON, KLINIKA ZA SKLEPE, HRBTENICO IN POŠKODBE UKMARJEVA 2, 1000 LJUBLJANA[/b] [b]AMBULANTA LJUBLJANA,[/b] Ukmarjeva 2, 1000 Ljubljana [b]AMBULANTA MARIBOR,[/b] Lavričeva 1a, 2000 Maribor Naročanje na telefon: [b]041 654 330[/b] ali [b]01 601 11 70[/b] ali na elektronski naslov: [b][email protected][/b]. [b]www.arthron.si[/b] Direktor: mag. travm. Iztok Pilih, dr. med., spec. kirurg član Ameriške akademije ortopedskih kirurgov

New Report

Close